YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

DİYANET VAKFI’NDAN HACI BAYRAM CAMİİ’NDE KUTLU DOĞUM AŞI İKRAMI

Diyanet Vakfı’ndan Hacı Bayram Camii’nde Kutlu Doğum Aşı İkramı

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri kapsamında Hacı Bayram Camii'nde Kutlu Doğum Aşı ikram edildi.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri kapsamında Hacı Bayram Camii'nde Kutlu Doğum Aşı ikram edildi.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yasin Uğraş, 1989 yılından itibaren icra edilen Kutlu Doğum Haftası geleneğinin Türkiye ve dünyada kardeşlik şölenine dönüştüğünü söyledi.

Bu haftanın çeyrek asır önce "Hz. Peygamber'i Anmaktan-Anlamaya" şiarıyla Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatıldığını hatırlatan Uğraş, Kutlu Doğum Haftası geleneğinin, kalplerde var olan peygamber sevgisini harekete geçirdiğini manevî yenilenme haftasına dönüştüğünü kaydetti.

Uğraş, "Türkiye Diyanet Vakfı olarak 1996 yılından beri her yıl, "Kutlu Doğum Haftası'nda, etli pilav ve ayrandan oluşan Kutlu Doğum Aşı ikramında bulunuyoruz. Aş ikramı ile Peygamber sevgisi etrafında insanlarımızı buluşturuyoruz. Bu yılki Kutlu Doğum Haftası ana teması "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" olarak belirlendi. Bu anlamlı haftanın birlik ve beraberlik içinde herkese hayırlı ve mübarek olmasını diliyorum" dedi.

"Aş ikramımız, kültürümüzde bulunan eski bir gelenektir" diyen Uğraş, "Kutlu Doğum aşı ocağın tütmesi, aşın kaynaması toplumsal yaşamın, birlik, beraberlik, refah ve mutluluğun, sevginin, paylaşmanın sembolüdür" diye konuştu.

Uğraş, 17 Nisan 2016 tarihinde İstanbul'da Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu'nda

Diyanet İşleri Başkanlığı, İstanbul Müftülüğü ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Kutlu Doğum Programı gerçekleştireceklerini ve tüm vatandaşların davetli olduğunu söyledi.

İHA
25

Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS