• Seçmenler sınırı yürüyerek geçmeye başladı
  • Ege'de büyük facia ! Cesetleri kıyıya vurdu
  • İğrenç tuzak karakolda bitti
  • Son ankette MHP'li seçmen sürprizi
  • Osmanlı torunu Nilhan Osmanoğlu'ndan Atatürk çıkışı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

DİYARBAKIR’DA LGBT PANELİ GELEN TEPKİ ÜZERİNE İPTAL EDİLDİ

Diyarbakır’da Lgbt Paneli Gelen Tepki Üzerine İptal Edildi

Diyarbakır'da, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Meclis Komisyonu ve Keskesor Amed Lezbiyen Gay Biseksülel Transeksüel İnisiyatifi (LGBTİ)'nin bugün düzenlemesi...

Diyarbakır'da, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Meclis Komisyonu ve Keskesor Amed Lezbiyen Gay Biseksülel Transeksüel İnisiyatifi (LGBTİ)'nin bugün düzenlemesi planlanan LGBT paneli, tepki üzerine iptal edildi.

HDK Meclis Komisyonu ve LGBTİ'nin ortak yapmayı planladığı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Februniye Akyol Akay ile DBP PM üyesi Demir Çelik'in konuşmacı olarak katılacağı "Devlet Şiddetine Karşı Özerk Mücadele Alanları ve LGBTİ Hareketi" konulu panel, Diyarbakır'daki İslami sivil toplum örgütlerinin hafta içerisinde gösterdiği tepki nedeniyle iptal edildi. Panel iptal edilmesine rağmen bir gurup İslami sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve üyeleri bugün Sümer Parkın bitişiğindeki Sümer Camisinde namaz kıldı, ardından ellerinde pankart taşıyarak, tekbir getirerek panelin düzenlenmek istendiği Sümer Parka kadar yürüdü. Program Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başladı. Yoğun güvenlik önleminin alındığı parkın etrafı polis bariyerleriyle çevrildi.

Toplanan gurup adına açıklama yapan platform sözcüsü Yunus Memiş, LGBT'lilerin Diyarbakır'da düzenlemek istediği panelin kabul edilemez olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Bizim burada toplanmamız, kesinlikle hiçbir siyasi gaye ve menfaat içermemektedir. Bilakis Rabbimizin Kur'an-ı Kerim'de açıkça haram olduğunu beyan buyurduğu ve sırf bu yüzden bir kavmi helak ettiği çirkin ve rezil bir organizasyon karşısında Müslümanca tavrı ortaya koymak, yapılan işin yanlış olduğu konusunda HDK ve bileşenlerine uyarıda bulunmak ve Rabbimizin huzurunda bu rezil etkinliği yapanlardan beri olduğumuzu haykırmaktır. Diğer yönüyle devlet yetkilileri de bu gibi etkinliklere izin vermekle en az bunlar kadar işlenen bu cürüme ortaktır. Yaşanan bunca mağduriyet ortadayken ve devam ederken, HDK ne yapmak istiyor? Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı DBP'li Februniye Akyol Akay'ın bu iğrenç toplantıya konuşmacı olarak katılmasındaki gaye nedir?"

Konuşmaların ardından toplanan gurup sessizce dağıldı.

İHA
89
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS