YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

DİYARBAKIR'DA POLİS NOKTALARINA ZIRHLI KULÜBELER KONULDU

Diyarbakır'da Polis Noktalarına Zırhlı Kulübeler Konuldu

PKK'lı teröristlere yönelik operasyonların tamamlandığı Sur ilçesinin ardından kentin giriş ve çıkış noktalarına da güvenlik amaçlı zırhlı kulübeler yerleştirildi

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da Sur ilçesinin ardından, kentin giriş ve çıkış noktalarına güvenlik amaçlı zırhlı kulübeler yerleştirildi.

Sur'da PKK'lı teröristlerin yakalanması, çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca yürütülen operasyonların başarıyla tamamlanmasının ardından terör saldırılarına karşı kentte güvenlik önlemleri arttırıldı.

Bu kapsamda, Gazi Caddesi boyunca kurulan 4 zırhlı kulübenin yanı sıra Şanlıurfa, Elazığ, Mardin ve Silvan yolunda bulunan güvenlik noktalarına da zırhlı kulübeler yerleştirildi.

Güvenlik önlemleri kapsamında polis lojmanları ile bazı polis merkezlerinin yakınlarına da zırhlı kulübeler yerleştirildiği öğrenildi.

Polislerin nöbet tuttuğu 15 tonluk zırhlı güvenlik kulübelerinde klima sistemi, ısıtıcı, telefon, silah dolabı, havalandırma fanı, sandalyeler, 2 alarm butonu ve ABC tipi yangın tüpü yer alıyor.


AA
24
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS