• Avrupa yaz saatine geçti, Türkiye'de saatler şaştı
  • Adil Gür'den referandum anketi
  • Serdar Ortaç'ın Bulgaristan konserinde büyük şok
  • 50 milyonluk vurgun
  • Hükümetten Galatasaray'a sert tepki
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

DR. TSOUKALAS, 150 YIL YAŞAMANIN SIRRINI ANLATACAK

Dr. Tsoukalas, 150 Yıl Yaşamanın Sırrını Anlatacak

Avrupa Tıbbi Beslenme Enstitüsü Başkanı Dr. Dimitris Tsoukalas, "Sağlıkla 150 yıl yaşamanın yolları ve metabolomikler" konulu konferans için 23 Nisan'da...

Avrupa Tıbbi Beslenme Enstitüsü Başkanı Dr. Dimitris Tsoukalas, "Sağlıkla 150 yıl yaşamanın yolları ve metabolomikler" konulu konferans için 23 Nisan'da İzmir Üniversitesi Hastanesine geliyor.

Otoimmün ve metabolik hastalıkların tanı ve tedavisinde 20 yıldır önemli çalışmalar yapan araştırmacı, eğitimci ve yazar Dr. Dimitris Tsoukalas, 23 Nisan'da İzmir Üniversitesi Hastanesi Ata Salonunda bir konferans verecek. Etkinlik hakkında bilgi veren İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Melikşah Ertem, Dr. Tsoukalas'ın, alanında öncü bir bilim adamı olduğunu söyledi. Prof.Dr. Ertem, insan sağlığı ile ilgili yapılan çalışmalarda bireysel farklılıkların, hastalıkların oluşumu ve tedavisi üzerinde yaptığı etkilerin ön plana çıktığını belirterek "Bu bireysel farklılıkların insanlar genler, genlerin transkripsiyonu sonrası ortaya çıkan ürünler bazında incelenmesi ile metabolomik kavramı ortaya çıkmıştır. Dr. Dimitris Tsoukalas, metabolomik tıp alanında liderlik yapan bir hekimdir. Avrupa'da metabolomikleri klinik pratikte ilk kez tatbik eden doktorlar arasında yer alır" diye konuştu.

ÖDÜLLÜ ÇALIŞMALAR YAPTI

Dr. Dimitris Tsoukalas'ın ödüllü çalışmaları olduğunun altını çizen Prof. Dr. Melikşah Ertem, şunları söyledi:

"Dr. Dimitris Tsoukalas, 2012 yılından beri Avrupa Metabolomik Tıp Ensitütüsü başkanlığını yürütmekte ve metabolomiklerin kullanımı ile ilgili kurs vermektedir. Ayrıca, binlerce insanın daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlayan birinci basamağa yönelik çalışmaları Yunanistan Sağlık Bakanlığı tarafından ödüllendirilmiştir. Zurih, Milano, İtalya ve Yunanistan Metabolomik Kliniklerinin CEO'su olarak çalışmaktadır. Dr. Tsoukalas ayrıca diyabet konusunda Farsight Bioscience, Telomer biyolojisi alanında Sierra science, metabolik hastalıklar konusunda Neolab gibi laboratuvar, enstitü, üniversitelere bilimsel danışmanlık yapmaktadır."

23 Nisan Cumartesi günü düzenlenecek konferansa biyokimyacılar, Endokrinoloji doktorları, Onkologlar, Gastroentereloglar, Kardiyologlar, Beslenme-diyetetik uzmanları katılacak.

İHA
64
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS