• Dışişleri Bakanı'ndan son referandum anketi
  • Yunan hastalar Türkiye'ye geliyor
  • Erdoğan: Galatasaray'ın kararını hafif buluyorum
  • Erdoğan noktayı koydu: ''İspat et istifa edeceğim''
  • Başbakan'dan flaş seçim barajı açıklaması
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

DSİ’DEN ELMALI VE KORKUTELİNDE TAŞKIN ÖNLEME ÇALIŞMASI

Dsi’den Elmalı Ve Korkutelinde Taşkın Önleme Çalışması

Devlet Su İşleri(DSİ) 13. Bölge Müdürlüğü tarafından Elmalı ve Korkuteli ilçesindeki taşkın önleme çalışmaları devam ediyor.

Devlet Su İşleri(DSİ) 13. Bölge Müdürlüğü tarafından Elmalı ve Korkuteli ilçesindeki taşkın önleme çalışmaları devam ediyor. DSİ Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bugüne kadar 53 adet taşkın koruma tesisi tamamladıklarını söyledi.

"YAŞANABİLECEK KAYIPLARA KARŞI TEDBİRLER ALIYORUZ"

Aldıkları önlemlerin yaşanabilecek olası kayıplara karşı tedbirler amaçlı olduğunu söyleyen DSİ Bölge Müdürü Turkay Özgür, "Antalya çok fazla yağış alan bir bölgede bulunmaktadır. Bu bakımdan Antalya için hayati bir diğer konu da taşkınlardır. Bugüne kadar tamamladığımız 53 adet taşkın koruma tesisleri ile Antalya ve bağlı ilçelerimizde, 71 meskûn mahal ve yüz bin 991 dekar arazinin taşkın riski azaltıldı. DSİ olarak kuruluş gayemiz olan taşkınla mücadelede insanların can ve mal emniyetini en yüksek düzeyde koruyoruz. Antalya il merkezimiz ve bağlı 19 ilçemizde aldığımız tedbirler ile olası kayıpları en asgari düzeye düşürüyoruz" dedi.

"ELMALI VE KORKUTELİ'DE TAŞKIN ÖNLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR"

Elmalı ve Korkuteli ilçelerinde de taşkın önleme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Bölge Müdürü Özgür, "Korkuteli çayı yatak tanzimi ve taş tahkimatı işi kapsamında planlanan 75 bin m³ kazı, 20 bin m³ taş tahkimatı, 20 bin m³ yükleme ve 500 bin m³*km taşıma yapılması hedefleniyor. 10 Nisan tarihi itibari ile 373 bin 740 m³ kazı, 26 bin 464 m³ taş tahkimatı, 45 bin 957 m³ yükleme ve 882 bin 817 m³taşıma yapıldı. Korkuteli'deki çalışma ile 35 bin dekar tarım alanı ve 400 bin nüfusu yerleşim yerinin taşkın riski azaltılacak. Yine Elmalı ilçesi Akçay Deresi Temizliği işi kapsamında planlanan 192 bin 510 m³ kazı, 7 bin 90 m³ Dolgu, 7 bin 90 m³ yükleme ve 28 bin 360 m³*km taşıma yapılması hedefleniyor. 10 Nisan tarihi itibari ile 257 bin 699 m³ kazı, 902 m³ taş tahkimatı, 23 bin 206 m³ yükleme ve 73 bin 212 m³ taşıma yapıldı. Elmalı'daki bu çalışma ile 8 bin dekar tarım alanı ve 3 bin nüfusu yerleşim yerinin taşkın riski azaltılacak" diye konuştu.

İHA
48
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS