DÜNYA HALKIMIZIN DEMOKRASİ SEVGİSİNE HAYRAN KALDI

Dünya Halkımızın Demokrasi Sevgisine Hayran Kaldı

Türkiye’de 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi halkın büyük oranda gayreti ile geri püskürtüldü.

Halkın tanklar önündeki direnişi dünyadan takdir gördü. Ülkemizde insanlar 3 gündür demokrasi nöbeti tutarken dış basından da halkımıza övgüler geldi.

Arap Dünyası “Türkler Başardı”

Arap dünyasında vatandaşlar özellikle facebook ve twitter üzerinden Türk halkına övgüler yağdırırken vatandaşlarla yapılan demokrasi röportajları Türkçe’den Arapça’ya tercüme edilerek sosyal medyada en fazla izlenen ve üzerine yorum yapılan görüntüler oldu. Başta Kuveyt, Katar ve Arabistan gibi ülkeler olmak üzere televizyonlarda darbe girişimi üzerine bir çok açık oturum yapılarak Türkiye’deki son durum ve vatandaşların darbecilere karşı dik duruşu anlatıldı.

Avrupa’ya “Demokrasi Dersi”

Bir çok Avrupa ülkesinde ülkemizde yaşanan darbe gündeme otururken Cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerinin vatandaşı sokağa çağırarak darbeye dur demesi haklın bu çağrıya kulak vererek sokaklara inmesi anlatıldı. Sokaklara inen vatandaşların katkısı ile darbenin önlendiği sık sık vurgulandı. İmge Tercüme Bürosu olarak darbenin yansımalarını incelediğimizde demokrasinin doğuş yeri olarak bilinen Fransa’da bile vatandaşlarımızın darbeye karşı duruşu en çok konuşulan konu oldu. Hatta Fransızlar biz Türklerin yaptığını yapabilir miydik tartışmasına girdi. Yeminli tercüme bürosu olarak dış basın üzerine yaptığımız araştırmalarda Türk halkının seçilmiş hükümete desteği ve askeri vesayeti istemedikleri bir kez daha görüldü yorumları yapıldı. İngiliz medyası darbe girişiminin ekonomik yansımaları üzerine dururken Türkçe İngilizce tercümelerle ülkemizden bilgiler gazete manşetleri yorumlandı.

1499
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS