DUVAR KAĞIDI

Duvar Kağıdı

Evinizdeki mobilyaların rengini ve desene uygun olarak birçok alternatife sahip olan duvar kağıtları boya ile kıyaslandığı zaman daha büyük bir seçim özgürlüğü tanımaktadır.

Duvar kağıtları geçmiş yıllarda ülkemizde oldukça popüler ürünler arasındaydı. Sağlık ve modayı duvarlarınıza taşıyan duvar kağıtları gelişen teknoloji ile önemini yitirmiş gibi görünse de yeni üretim teknikleri ile eski popülaritesini kazanmış durumda. Çünkü ev boyama maliyetleri, renk değiştirme maliyetleri, işçilik maliyetleri göz önüne alındığında duvar kağıtları evinde yeni bir canlılık isteyen ev hanımlarına ilk tercihi olmakta. Duvar kağıtlarını en büyük önemi ise çocuklu ailelerde göze çarpmakta. Zira evde sürekli yaramazlık yapan çocuklar zaman zaman duvarları kirletebilmekteler. Duvar renklerini yeniden onarmak ise oldukça zor bir durum. Bütün odanın ve bütün evin yeniden boyanması gerekebilmekte. Eski boya ile Yeni boyanın uyumu tam olarak sağlanamamaktadır. Bu yüzden çocuklar duvar kağıdı uygulanmış bir duvarda herhangi bir noktayı kirlettiklerinde elimizdeki duvar kağıdıyla aynı noktaya yeniden onlara bilmemiz çok kolay olmaktadır.

Duvar kağıtlarının bu kadar büyük önem arz etmesinin başka sebepleri de var. Uzun yıllar dayanıklılık ve evinizde şıklık sağlayabilen duvar kağıtları bilindiği üzere su geçirmez malzemeden üretilmekte ve nem oluşturmaması için özel bir teknoloji ile hazırlanmaktadır. Ayrıca duvar kağıtlarını Usta'ya da yardımcı elemana ihtiyaç duymaksızın kendi başınıza yapıştırabilirsiniz. Bu işlem oldukça kolay ve eğlencelidir. Duvar kağıdı fiyatları her bütçeye uygun olmasının da avantajı vardır.  Ayrıca duvar kağıdı  değiştirmek istediğinizde sökülmesi sizin için büyük bir yük ve zahmete dönüşmeyecek duvar kağıdını yapıştırma işlemi sürecinde çok büyük bir zaman kaybı yaşamayacaksınız. Zira duvar kağıtları özel malzemesi ve maddeleri ile yapışkanlığı arttıran ve kaliteli bir yapışma sağlayan malzemelerden üretilmiştir. Evinizdeki mobilyaların rengini ve desene uygun olarak birçok alternatife sahip olan duvar kağıtları boya ile kıyaslandığı zaman daha büyük bir seçim özgürlüğü tanımaktadır. Ayrıca bu ya işlemlerinde evin içerisinde oluşan boya kokusu sorunu duvar kağıtlarında ortaya çıkmayacak ve uygulamayı yapmanızda hemen sonra evinizin normal seyrine dönebileceksiniz. Ses izolasyonu ile komşularımızın sesini duymayacak Onların da sizin sesinizi duymasını engelleye bileceksiniz. Ayrıca duvar kağıtları ısıdan da büyük tasarruf sağlayacaktır. Ülkemiz coğrafi konumu itibariyle dört mevsim yaşayan bir bölgede yer almakta. Bu da Kışları soğuk yazları oldukça sıcak olabildiği için şehirlerimize ayrıca soğutma ve ısıtma maliyetleri yüklemekte. Eğer duvar kağıtları konusunda doğru ve kaliteli seçimleri yaparsanız ısıdan büyük oranda tasarruf sağlamanız mümkün olacaktır.

Ayrıca duvar kağıtları boyalar gibi kimyasal maddeler içermez. Bu da çocuğunuzun ya da sizin ev içerisinde herhangi bir kimyasala maruz kalmadan doğal ürünlerden üretilmiş duvar kağıtları ile bir arada yaşamanızı sağlayacaktır. Doğal duvar kağıtları kullandıkları tutkalı tamamen ağaç özlerinden sağlamaktadır. Doğada bulunmayan hiçbir yabancı materyal evinize girmeyecek sağlığınız Ayrıca bir koruma altında olacaktır. Duvar kağıtlarının ölçülerine baktığımızda TS 52 28 en 233 standardı gözümüze çarpmaktadır. Bu dünya standartları olarak kabul edilmiş olan bir rulonun 53 x1000 santimetre alanı kapladığını göstermektedir.

Duvar kağıtları birçok tür ve özelliğe sahiptir.

Simplex duvar kağıdı olarak bilinen ürün dış etkenlere karşı daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu da ürünün birinci kalite hamurdan üretilmiş olmasına karşın yeterince dayanıklılık sağlamadığını göstermektedir.

Emboss duvar kağıdı olarak bilinen ürün birinci kalite hamurdan üretilmiş olmakla beraber üzerindeki desenler ve renkler oldukça kaliteli olarak göze çarpmaktadır. Ayrıca özel motif işlemleri ile süslenen emboss duvar kağıdı üzerinde kabartma efekti de bulundurur.

Tekstil tabanlı duvar kağıtları duvar kağıtları üretimlerine bakıldığında büyük oranda kağıttan oluşsa da içeriğinde çok yoğun olarak kumaş ürünleri bulundurmaktadır. Bu nem çekmemesini ve dayanıklılığı arttırılması için büyük önem arz etmektedir. Bu tür duvar kağıtları biraz pahalı olsa da oldukça uzun süreli kullanımlar sunmaktadır.

480
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS