YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

EMNİYET TEŞKİLATI ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri Ve Gazilerle Bir Araya Geldi

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlenen programda şehit aileleri ve gaziler...

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlenen programda şehit aileleri ve gaziler akşam yemeğinde buluştu.

Türk Polis Teşkilatı'nın 171. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikler kapsamında Polisevi'nde şehit aileleri ve gazilerin de katılımıyla akşam yemeği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Türkiye'nin önündeki en büyük engel olan terörün er ya da geç nihayetine kavuşturulacağını söyleyerek; "Terör örgütleriyle işbirliği yapanlar, PKK'yı maşa olarak kullananlar, bu ülkeye ihanet edenler, bu ülkenin büyümesine engel olmaya çalışanlar karşılarında bir yürek buldular. Arşa çıkan ve ölümsüzleşen şehitlerimizi ve bu vatan için kalbi çarpan yiğitleri buldular. Sizler bu ülkeye ve bizlere emanetsiniz. Bizler yalnızca törenlerde bulunanlar değil aynı zamanda yüreğiyle yanında olanlardanız. Dünya bu ülkenin tarihinde şehitliğin Çanakkale ile beraber nasıl bir cesamet oluşturduğunu hep beraber gördüler. Bunu izah etmekte zorlandılar, güçlük çektiler. Türkiye'nin şuanda hiç şüphesiz ki en büyük kamburu olan terör belası er ya da geç nihayetlendirilecektir. PKK'nın kalleşçe kurduğu tuzaklar bir bir ne yazık ki bedelleriyle beraber kaldırılacaktır. Bizler şehitlerimizi minnetle şükranla ve rahmetle anıyoruz. Onlar bizim şehitlerimiz ve inşallah cennette buluşacağız. Ama hiçbir şekilde onların muvaffak olmalarına hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz" dedi. Konuşmanın ardından şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti okunarak dualar edildi. Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, programa katılanlara şehitlik konulu sohbet verdi. Sohbette bazı şehit aileleri gözyaşlarını tutamadı. İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular da kucağına aldığı bir şehit çocuğu severek ona hediyeler verdi.

Programa Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, KOSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, emniyet müdür yardımcıları, birim amirleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

İHA
87
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS