• Terör örgütü PKK yeni Kandil'e iyice yerleşti !
  • Adil Öksüz en son görüşmeyi Amerikalılar ile yaptı
  • CHP'den sürpriz referandum iddiası
  • ORC'nin son referandum anketi
  • Halkbank Genel Müdür Yardımcısı tutuklandı

ESKİŞEHİR VE ÖĞRENCİLER

Eskişehir ve öğrenciler

60 bin civarında üniversitelinin eğitim gördüğü Eskişehir, eğitim kalitesi, sosyal yaşam ve doğal güzellikleriyle üniversite şehri olarak biliniyor.

Şehirde Anadolu ve Osmangazi Üniversitesi olmak üzere 2 ayrı üniversite bulunuyor. Her şeyin öğrencilere göre düzenlendiği "Eskişehir'de yurtlar", evler ve apartlar çok ekonomik.  Öğrenci için çok rahat bir şehir olan "Eskişehir'de erkek yurtları ve kız yurtları kaliteli hizmet veriyor.

Eskişehir denildiğin de ilk akla üniversite geliyor. Her şeyin öğrencilere göre düzenlendiği kentin her köşesinde kampüs havası yaşanıyor. Şehrin çoğunluğunu oluşturan öğrenciler, bir yandan kaliteli eğitim alırken diğer yandan sosyal ve kültürel açıdan güzel bir yaşam keyfi sürüyor.
Esnaf ve halkın güler yüzlü ve yardımsever olduğu kente öğrenciler canlılık katıyor.
Şehirde öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirebilecekleri çok sayıda mekan bulunuyor. Ayrıca Şehirde öğrencilerin part-time olarak çalışacakları çok sayıda kafe ve restoran bulunuyor. Buralarda çalışan öğrenciler hem harçlıklarını hem de eğitim masraflarını karşılayabiliyor. Ulaşım sorununun olmadığı kentte öğrenciler için evler, apartlar, yurtlar çok uygun. Eskişehir'de tramvay ve otobüs ücretlerinin yanı sıra yurtlar, apartlar ve ev kiraları diğer büyük şehirlere oranla daha ucuz. Eskişehir'de bir öğrenci evinin kirası 500 ila 900 lira arasında değişiyor.
 Yüksek Hızlı Tren, şehir dışından gelen öğrencilere büyük kolaylık sağlıyor. Hızlı tren sayesinde öğrenciler gidecekleri yere kısa sürede ulaşabiliyor.

Bir çok öğrencinin üniversite okuma hayali kurduğu Eskişehir'de gezilmesi gereken pek çok yer bulunuyor. Bu yerlerinden başında Midas Anıtı, Balmumu Müzesi, Kent Park, Sazova Parkı ve Odunpazarı evleri geliyor.

Eğitim için Eskişehir'deki üniversiteleri tercih eden öğrenciler için de "Eskişehir yurtlar" ve apartlar açısından oldukça zengin. Şehirde öğrenciler genelde devlet ve özel yurtları tercih ediyor. Apart daireler de öğrenciler tarafından ilgi görüyor. Özel yurtlar kaliteli ve farklı hizmetler sunuyor. Kalabalık ortamdan sıkılan ve yemek tercihini kendisi yapmak isteyen öğrenciler ise apartları tercih ediyor.

"Eskişehir'de kız yurtları" ve kız yurtlarında farklı seçenekler yer alıyor. Özel öğrenci yurtlarının ücretleri sağladıkları imkanlara göre değişiklik gösteriyor.
Öğrencilerin rahat ders çalışıp, konaklayabileceği, güven içinde olacakları ve her türlü imkanın olduğu yurtlar, uygun fiyatlarıyla öğrenci çekiyor.

 

296
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS