• ''Cinci hoca'' insaları böyle kandırdı !
  • Seçmenler sınırı yürüyerek geçmeye başladı
  • Ege'de büyük facia ! Cesetleri kıyıya vurdu
  • İğrenç tuzak karakolda bitti
  • Son ankette MHP'li seçmen sürprizi

FACEBOOK TACİZCİSİ TÜRK POLİSİNE SORUŞTURMA

Facebook tacizcisi Türk polisine soruşturma

İngiliz kızı Facebook'tan taciz eden Türk polis için soruşturma açıldı...

İngiltere’de yaşayan 19 yaşındaki Abby Bray’ı, Facebook’tan taciz ettiği ve çıplak fotoğraflarını gönderdiği iddia edilen ve dün açığa alınan Bursa’da görev yapan polis memuru Servet T. hakkında savcılık da soruşturma başlattı.

Emniyet yetkilileri soruşturma sonucuna göre, Servet T.’nin meslekten ihraç edilmesinin gündeme gelebileceğini söyledi.

İngiltere’de yaşayan Abby Bray, Facebook’ta polis memuru olduğu iddia edilen Servet T. tarafından tacize uğradığını öne sürdü. Kişisel Facebook hesabından olayı anlatan Abby, tüm konuşmaların ekran görüntülerini de paylaşmıştı.

Mesajlaşmalara göre, 19 yaşında olan Abby, ’16 yaşındayım’ demesine rağmen Servet T. ısrarlı tacizlerini sürdürmüştü. Çıplak fotoğraflarını gönderen Servet T. evlenmek için Abby Bray’i Türkiye’ye davet etmişti. Servet T., yazışmalarda, Bray’e bakire olup olmadığını da sormuştu.

'BAŞKA SAPIKLAR ÖZGÜN HİSSEDEBİLİRLER'

Servet T.'nin mesaj ve fotoğraflarını "İnsanların bu tip sapıklara dikkat etmesi için paylaşıyorum" diyerek Facebok'tan yayınlayan genç kız, başka genç kızların da bu sapıklığa maruz kalmaması için sosyal medya kullanıcılarından Servet T.’yi şikayet etmelerini istemişti.
Abby Bray mesajını "Başka sapıklar da bana yazmayı denemekte kendilerini özgür hissedebilirler, onları da ifşa edip teker teker rapor edeceğim" diyerek bitirmişti. Kısa sürede yüzlerce kez paylaşılan yazı, sosyal medyada da gündem oluşturmuştu.

Sosyal medya hesaplarından birçok kişi, Bursa Valiliği ve Bursa Emniyet Müdürlüğü’nün hesaplarını etiketleyerek, şikayet çağrısında bulununca Bursa Emniyet Müdürlüğü dün Servet T.'yi açığa aldı.

Açığa alınan Servet T. hakkında, Bursa Emniyet Müdürlüğü, Valilikten alınan onay ile savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Bekar olduğu öğrenilen Servet T.’nin bu sabah Çocuk Şubesi’ne giderek burada, ’küçük yaştaki çocuğa cinsel istismar’ suçundan ifade verdi.

KENDİSİNİ BÖYLE SAVUNDU

Servet T.’nin ifadesinde,  sosyal medyada ilk arkadaşlık teklifinin İngiliz genç kızdan geldiğini öne sürerek, "Yazışmalar doğru. Ben hiç evlenmedim. Yazıştığım kızın yaşının 20 olduğunu biliyordum. İngilizce yazdıklarını bilgisayardan çeviri programı ile cevap verdim" dedi.
Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de soruşturma sonucuna göre Servet T.’nin meslekten ihraç edilmesinin de gündeme geleceğini belirtti.

DHA
1844
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS