FBI DİREKTÖRÜ'NDEN BANTLI ÖNLEM

FBI Direktörü'nden bantlı önlem

FBI Direktörü, güvenlik nedeniyle bilgisayarının kamerasını bantla kapattı.

FBI Direktörü James Comey'in bilgisayarının kamerasında 'güvenlik tedbiri' sebebiyle siyah bant yapıştırması tartışmalara sebep oldu.

FBI Direktörü James Comey’in geçen çarşamba günü Ohio’daki bir üniversitede sanal güvenlik konusunda konuşma yaptığı konferansta, dizüstü bilgisayarının kamerasınasiyah bant yapıştırdığı ortaya çıktı.

Sputnik'in haberine göre Comey’in gelen eleştirilere “Bunu haberlerde gördüm. Benden daha zeki biri kamerasına bant yapıştırmıştı” diyerek naif bir cevap vermesi ve kişisel verilerinin güvenliği konusundaki endişelerini dile getirmesi, tartışmalara yolaçtı.

'FBI DİREKTÖRÜ İKİ YÜZLÜ'

Bilgisayar kameralarını sahiplerinin bilgisi olmadan çalıştırabilecek teknolojiye sahip olan ve bu konuda kişisel verilerin korunmasıyla ilgili yasaları çiğneyebilen FBI'ın direktörünün verdiği 'sıradan vatandaş tepkisi', birçok kişi tarafından 'ikiyüzlülükle' eleştirildi.
Bir kullanıcı “Bu gerçekten çok komik. FBI direktörü kendi kişisel güvenliğinden endişeli ama diğerlerininkini umursamıyor” mesajını paylaştı.

186
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS