FETÖ İMAMI YILLIKLARDAKİ KRİPTOLARI DEŞİFRE ETTİ

FETÖ imamı yıllıklardaki kriptoları deşifre etti

İtirafçı olan FETÖ imamı, askeri okul yıllıklarındaki kripto subayları açık etti.

Darbe girişimiyle ilgili tutuklanan ve itirafçı olan H.P., askeri okul yıllıklarından, örgüt yapılanmasında yer alan ‘kripto’ subayları deşifre etti.

FETÖ’nün ‘ABD Colorado eyalet imamı’ olduğu belirtilen H.P., darbe girişimiyle ilgili soruşturmada 15 Ağustos’ta yakalandı. Tutuklanan H.P., pişmanlık yasasından faydalanmak istedi. H.P., geçmişte askeri lise ve harp okulu öğrencilerine son sınıfa gelene kadar ‘abilik’ yaptığını söyledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, geçmiş yıllara ait askeri lise ve harp okulları yıllıklarını, öğrencilerin isimlerini gizleyerek H.P.’nin önüne koydu. H.P. fotoğraflara bakarak geçmişte ‘abiliğini’ üstlendiği TSK içindeki ‘kripto’ örgüt üyelerinin isimlerini söyledi. Araştırmanın ardından 28 albay, 5 astsubay ve bunlarla irtibatlı olduğu belirtilen 6’sı imam 39 kişi gözaltına alındı.

SAVCI: UYUYAN HÜCRELER
Savcı Can Tuncay, mahkemeye sevk yazısında, ‘kripto’, ‘uyuyan hücre’ diye adlandırılan şüphelilerin örgütün bir sonraki darbe benzeri eyleminde görev almak üzere gizlendiklerini, isimlerinin darbe başarılı olursa atanacaklar listelerinde yer almadığını belirtti. 39 şüpheli, önceki gün mahkemeye sevk edildi. 4 sivil ‘terör örgütü kurmak ve yönetmek’ suçundan, kurmay albayların da aralarında bulunduğu 16 asker ise ‘terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklandı.

4876
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS