YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

GAZİANTEP’TE, KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİNE 3 BİN KİŞİ KATILDI

Gaziantep’te, Kutlu Doğum Etkinliğine 3 Bin Kişi Katıldı

GAZİANTEP'te, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen ve 3 bin kişinin katıldığı Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde ilahiler söylendi.

GAZİANTEP'te, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen ve 3 bin kişinin katıldığı Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde ilahiler söylendi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Gaziantep Koordinatörlüğü'nün İstasyon Meydanı'nda düzenlediği etkinliğe, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan etkinlikte konuşan Peygamber Sevdalıları Platformu üyelerinden Adem Kılınç, tüm dünyanın Hazreti Muhammed'e ihtiyacı olduğunu söyledi. İslam ve kardeşliğin düsturlarını unutmayacaklarını aktaran Kılınç, "Bugün bütün insanlık ona muhtaçtır. Bütün insanlık manen onun ruhuna muhtaçtır. Adalet olmadan kardeşlik olmaz. Kardeşlik olmadan vahdet olmaz. Birileri fitne ve kaos için İslam ümmetini karıştırmaktan vazgeçmiyorlarsa şüphesiz ki bizde İslam ümmetinin vahdetini haykırmadan İslam kardeşliğinin esas ve düsturlarını hatırlamaktan asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Yaklaşık 2 saat süren etkinlik ilahiler seslendirilmesi ve dua edilmesiyle sona erdi.

FOTOĞRAFLI

DHA
108
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS