YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

GAZİANTEP’TE SURİYELİ YETİMLER İÇİN EĞLENCE PROGRAMI

Gaziantep’te Suriyeli Yetimler İçin Eğlence Programı

GAZİANTEP'te, "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla Bülbülzade Vakfı ve Şam Yetimler Derneği işbirliğiyle Suriyeli yetimlere yönelik eğlence programı...

GAZİANTEP'te, "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla Bülbülzade Vakfı ve Şam Yetimler Derneği işbirliğiyle Suriyeli yetimlere yönelik eğlence programı düzenlendi.

Şahinbey Belediyesi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte, Suriyeli çocuklar, gönüllerince eğlendi. 500 Suriyeli yetimin katıldığı etkinlikte, çocuklar Arapça şarkılar okudu ve sahnede oyunlar oynadı.

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, yetim çocukları sevindirmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Sohbet, şöyle dedi:

"7 milyarı aşan dünya nüfusunun 2.2 milyarını çocuklar oluşturuyor. Bu çocuklardan ise sadece Suriye'de 400 bini anne veya babası olmayan yetim çocuklar. Onların yüzlerinde tebessüm oluşturmaya özen gösteriyoruz. Kaderine terk edilen hemen her yetim çocuk; organ mafyası, insan kaçakçılığı, çocuk işçiliği gibi tehlikelerle karşı karşıya kalıyor. Dünya genelinde yetimlerle ilgili ciddi politikaların geliştirilmesi gerekiyor. Dünya genelindeki yetim çocukların büyük çoğunluğu İslam coğrafyasında bulunuyor."

Şam Yetimleri Derneği görevlisi Muhammed Rewi ise Halep'te 70 bin, Suriye genelinde de 400 bin yetim olduğunu söyledi.

FOTOĞRAFLI

DHA
75
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS