• Başbakan'dan flaş seçim barajı açıklaması
  • Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na şok sözler
  • 15 Temmuz ile ilgili gündemi sarsacak Devlet Bahçeli iddiası
  • Gözaltına alınmıştı; Atatürk'e benzeyen Göksel Kaya serbest
  • İşte Tunceli'de öldürülen teröristler
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

GEDİZ ARAMA KURTARMA DOĞA SPORLARI VE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ FAALİYETE BAŞLADI

Gediz Arama Kurtarma Doğa Sporları Ve Gençlik Spor Kulübü Faaliyete Başladı

Kütahya'nın Gediz ilçesinde önceki ay UMKE Gediz Gönüllüleri tarafından kurulan Gediz Arama Kurtarma Doğa Sporları ve Gençlik Spor Kulübü (GEDAK) resmi...

Kütahya'nın Gediz ilçesinde önceki ay UMKE Gediz Gönüllüleri tarafından kurulan Gediz Arama Kurtarma Doğa Sporları ve Gençlik Spor Kulübü (GEDAK) resmi olarak faaliyetine başladı.

UMKE Gediz Gönüllüleri Bekir Keskin, Necmi Hakan Karahan ve Ufuk Miroğlu öncülüğünde kurulan Gediz Arama Kurtarma Doğa Sporları ve Gençlik Spor Kulübü GEDAK'ın geçici başkanlığını Bekir Keskin yürütüyor. GEDAK, ilk faaliyet olarak her yaştan doğaseverin katılımıyla 2 bin metre yükseklikteki Akdağ Erenler Düzlüğü'ne doğa yürüyüşü yaptı.

Kulüp hakkında bilgi veren Gediz Arama Kurtarma Doğa Sporları ve Gençlik Spor Kulübü Başkanı Bekir Keskin, Gediz'de arama-kurtarma eğitimleri ve faaliyetlerini yürütmek, doğa sporları ve diğer spor branşları başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası gençlik ve spor faaliyetleri düzenlemek, her yaş grubundan insanların etkinliklere katılmalarını sağlamak ve bu konularda çalışmalar yapan kişi, kurum, kuruluş ve STK'lara destek vermek amacıyla ilçede görev yapan UMKE Gönüllüleri olarak Gediz Arama Kurtarma Doğa Sporları ve Gençlik Spor Kulübü GEDAK'ı kurarak faaliyete geçirdiklerini söyledi. Keskin, "Kulübümüzün ilk faaliyeti olarak 10 Nisan 2016 tarihinde her yaştan doğaseverin katılımıyla Akdağ Erenler Düzlüğü doğa yürüyüşü yapılmıştır. Kulübün faaliyet projelerinde; arama ve kurtarma faaliyetleri, doğa yürüyüşleri ve sporları, dağcılık, dalgıçlık, bisiklet, motor sporları, trap ve skeet atışları, okçuluk-yaycılık, doğa fotoğrafçılığı, kampçılık, telsiz kullanımı gibi birçok alanı kapsayan faaliyetler ve bu faaliyetlerin profesyonel eğitimleri yer alacaktır. Kulübümüz üye kayıt işlemlerine başlamış olup, tüm doğa ve sporsever Gediz halkını üye olmayı beklemektedir" dedi.

Öte yandan, gedizgedak@gmail.com e-mail adresi, https://www.facebook.com/GedizGEDAK/ sosyal medya ve 0505 275 7250 - 0530 849 9648 - 0532 407 1981 numaralı telefonlardan GEDAK ile iletişim kurulabileceği bildirildi.

İHA
2592
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS