YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

GELECEĞİN KAN BAĞIŞCILARI KAZANIMI KAMPANYASI START ALDI

Geleceğin Kan Bağışcıları Kazanımı Kampanyası Start Aldı

Osman Düşüngel Ortaokulunda kan bağışının önemi ile ilgili toplumdaki farkındalığı artırmak adına İl Sağlık Müdürlüğü ve Bölge Kızılay...

Osman Düşüngel Ortaokulunda kan bağışının önemi ile ilgili toplumdaki farkındalığı artırmak adına İl Sağlık Müdürlüğü ve Bölge Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğünün ortak yürüttüğü "Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı" için stant açıldı.

Velilerin kan bağışı konusunda bilgilendirilmesi ve teşvik edilmesini amaçlayan etkinliğe İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Kılıç, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Hayrettin Veyisoğlu, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Suna Atılgan, Kamu Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Yerli, İç Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Adem Tatar ve ekibi, Osman Düşüngel Ortaokulu Müdürü Mehmet Ali Yurtçu, idareciler ve vatandaşlar katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Kılıç, "Kan bağışı bir başkasının yaşaması için "olmazsa olmaz" bir öneme sahip olup; Türkiye'de gençler hızla artan bir şekilde kan bağışçısı olmaktadır. Yürütülen bu projeyle; ortaokul öğrencilerine kan bağışı konusunda farkındalık kazandırılmış ve geleceğin kan bağışçısı olmaları hedeflenmiştir. Okullarda verilen eğitimler ve velilerin kan bağışında bulunmaları bu projeye büyük katkı sağlamaktadır" dedi.

İHA
30
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS