• Sonar'ın anketinden ''Hayır'' çıktı
  • Sinan Oğan'ın toplantısında arbede çıktı
  • Devlet Bahçeli: ''Ülkücüyüm diyen...''
  • Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

GENÇ ÇİFTÇİLERE 30 BİN LİRAYA KADAR HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

Genç Çiftçilere 30 Bin Liraya Kadar Hibe Desteği Verilecek

Kağızman'da Kırsal Kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerinin desteklenmesine ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kağızman'da Kırsal Kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerinin desteklenmesine ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kağızman Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda düzenlenen toplantıya Kaymakam Musa Üçgül, Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Düzgün ile Şube Müdürü Ayhan Erginbay'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Düzgün, "Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında verilecek hibe, 81 ildeki nüfusu 20 binden az olan yerleşim alanlarını kapsayacak olup Proje bütçesi katma değer vergisi (KDV) hariç tutularak hazırlanacaktır. Hibe ödemesi yapılabilmesi için hibe sözleşmesinin imzalanması ve proje yatırımının tamamlanması gerekecektir. Yapılacak ödemeler için gerekli kaynak, merkezi yönetim bütçe kanunu ile tahsis edilen ödenekten karşılanacak ve Ziraat Bankası aracılığıyla ödenecektir. Proje başvuruları, ilgili yıl Bakanlık bütçesinde yer alan ödenek çerçevesinde değerlendirilip, belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde projesi kabul edilen genç çiftçilere ön ödeme yapılabilecektir" dedi.

Başvuru yapan genç çiftçilerden istenecek diğer belgeler ve tanzim edilmesi gereken formların tebliğ ve ilgili mevzuat kapsamında Bakanlık tarafından hazırlanan uygulama rehberinde belirtildiğini ifade eden Düzgün, başvuru süresinin 30 gün olduğunu ve projelerin oluşturulan genç çiftçi proje değerlendirme komisyonu tarafından değerlendirileceğini kaydetti.

Bilgilendirme toplantısı daha sonra proje desteğinin tanıtımına ilişkin sinevizyon gösterimi ile karşılıklı görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

İHA
161
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS