• Başbakan'dan flaş seçim barajı açıklaması
  • Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na şok sözler
  • 15 Temmuz ile ilgili gündemi sarsacak Devlet Bahçeli iddiası
  • Gözaltına alınmıştı; Atatürk'e benzeyen Göksel Kaya serbest
  • İşte Tunceli'de öldürülen teröristler

GÖKTEN PARA YAĞAR MI YAĞAR

Gökten para yağar mı yağar

Evet, gökten para yağar. Genellikle madeni para değil kağıt para şeklinde yağar. Bunu destekleyen pek çok hikaye var. İlginizi çekiyorsa bu konuyu biraz inceleyelim.

Birinci hikaye şu: 27 Nisan 2016 günü Kumkapı'da bir soyguncu banka soyup çatıdan paraları halkın üzerine saçtı.

İstanbul'da eskiden babasına ait bir binanın alt katındaki bankayı soyan Semih Bulut 30.000 TL parayı çatı katından havaya saçtı. İddiaya göre Semih Bulut'un babası Cuma Bulut, 4 yıl önce binayı bankaya satmış ama ardından satışta haksızlık olduğunu iddia etmişti. İddiaya göre, bankaya borcu olan Semih Bulut, akşam saat 17.00 sıralarında pompalı tüfek ve tabancasıyla 4 yıl önce babasının sattığı binanın alt katındaki bankaya girdi. Bulut, önce güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. Bu arada banka personeli alarm düğmesine basınca polis harekete geçti. Ekiplerin geldiğini gören Bulut kasadan yaklaşık 30.000 TL alarak koşarak aynı binanın çatı katının balkonuna çıktı. Kapıyı kapatan ve zaman zaman havaya ateş eden Bulut, elindeki deste deste paraları balkondan havaya saçmaya başladı. Polisler paraları toplarken, özel harekat polislerinin de geldiği sokakta güvenlik önlemleri alındı. Arabulucu polisler Bulut'la konuşmaya başladı. Pazarlıklar sonucu Bulut, 4 saat sonra teslim oldu. Gözaltına alınan zanlı Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, polis ekipleri de bu kişinin balkondan çevreye saçtığı soygun paralarını yerden tek tek topladı. (Kaynak: Haber3 haberi.)

Gökten para yağan ilk olay bu değildi. 30 Ekim 2009 tarihinde Şanlıurfa’da bir aşiret düğününde havaya 500.000 dolar saçıldı.

Kentin ileri gelenlerinden İzol Aşireti'nin düğününe tüm aşiret mensupları katıldı. Ziyafetlerin çekildiği, gelin ile damadın kuyumcu vitrinine dönüştürüldüğü düğünde gözleri en çok kamaştıran olay ise dolar yağmuruydu. Çiftin ortaya çıkmasıyla birlikte başlayan dolar yoğunluğu, düğünün sonuna kadar devam etti. Bir ara davetliler, yerden havaya savrulan paraları yeterli bulmayınca çatıya çıkıp aşağıya doğru dolar saçılmasına başlandı. Davetliler atılan dolarları tekrar tekrar satın alarak defalarca havaya savurdu. 500.000 dolara mal olan düğüne gelen davetliler saatlerce halay çekti. (Kaynak: Haber3 haberi.)

para-yagiyor-01-(1).png

Bir başka olay Fransa’da olmuştu.

İnternet üzerinden para dağıtan bir site (ki bir benzeri olan www.avantajix.com Türkçe olarak aynı işi yapıyor ve alışveriş yapana para dağıtıyor) reklam olması için Pazar günü Lyon şehir meydanının en yoğun olduğu 12:00’de meydandaki bir çatıdan 1.000.000 Euro nakit para dağıtacağını sosyal medyadan yaydı. Konu sosyal ağlarda ağızdan ağıza yayıldı ve havadan para toplamak isteyen yaklaşık 20.000 kişilik bir kalabalık belirtilen saatte meydanda toplandı. Şirket yetkilileri tam paraları çatıdan halkın üzerine atmaya başlamışlardı ki polis araya girerek faaliyeti durdurdu. Bunun nedeni halkın birbirini ezmeye başlaması idi.

Tabii ki hayatta her şey para değil.

Havadan para saçılıyor ama bazen havadan para olmayan, paraya benzer, değerli şeyler de saçılabiliyor. Mesela indirim kupon kodu siteleri; bu siteler bedavadan indirim kodu dağıtıyorlar ve bu indirim kodları para yerine geçiyor. Örnek mi istiyorsunuz; indirimkodu.com diyelim. Bu siteye girdiğinizde ne alışverişi yapacaksanız o alışverişe özel kupon kodları size bedavadan sunuluyor.

para-yagiyor-03-(1).png

Tatile mi çıkacaksınız, Tatil.com indirim kodu mu lazım? Veya modayı yakından takip ediyorsunuz ve Markafoni indirim kodu mu arıyorsunuz? Market alışverişi yapacaksınız da Carrefoursa indirim kodu mu gerekiyor? O halde indirimkodu.com sitesine gelin ve istediğiniz koda bedavadan sahip olun. Bu site indirim kodu saçıyor ve her kod aslında bildiğiniz "para". Yani gökten para yağıyor, görmek için bakmak yetiyor.

649
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS