• İstanbul'da dev operasyon ! Giriş çıkışlar tutuldu
  • Erdoğan'dan AK Parti'ye referandum talimatı
  • İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI
  • Hakkari'de sızma girişimi: 1 asker şehit, 4 yaralı
  • Hakan Şükür'ün orada ne işi vardı ?

GRAFİKERLERİN ÇALIŞMA MASASINDA BULUNAN 4 KIRTASİYE MALZEMESİ

Grafikerlerin Çalışma Masasında Bulunan 4 Kırtasiye Malzemesi

Çeşitli ofis malzemelerine en çok ihtiyaç duyan meslek gruplarından biri de grafikerliktir.

Grafikerler sürekli olarak çizim yapan, renklendiren ve tasarlayan bir meslek icra ettiklerinden kalemden kağıda ve boya çeşitlerine kadar uzanan geniş bir kırtasiye malzemesi ihtiyacı duyarlar. Her grafikerin masasında mutlaka bulunan kırtasiye malzemeleri sayesinde çalışma masaları da rengarenk bir görünüme sahip olur.

Teknik Çizim Kalemleri

Grafikerlerin çizim yapmak için pek çok farklı kaleme ihtiyacı olur. Bazen kurşun kalem bazen de mürekkepli kalem çeşitlerini kullanmaları gerekir. Ancak farklı uç kalınlıklarına da ihtiyaç duyduklarından tüm grafikerlerin masasında bol miktarda kaleme rastlarsınız. Rengarenk kalemler kaliteli ve çizim için özel olarak tasarlanmış ürünlerden oluşur. (konuda teknik çizim kalemlerinden bahsediyoruz ama içerikte hiç geçmiyor. )

Kağıtlar

Kuşe kağıt, saydam kağıt, Schoeller karton derken pek çok farklı kağıt çeşidi de grafikerlerin masasını süsler. Çizimin ne için kullanılacağına bağlı olarak kullanılması gereken kağıt çeşidi de değişir. Bu yüzden farklı kağıt çeşitleri grafikerlerin vazgeçilmez kırtasiye malzemeleri arasında yer alır. Grafikerler genellikle çizimi beyaz kağıt üzerine yapar. Ancak bazen renkli kağıtlar da grafiklerin ortaya çıkarılması için kullanılabilir.

Boyalar

Yapılan çizimlerin renklendirilmesi de gerekir. Bu nedenle grafikerler su bazlı boya, guaj boya, boya kalemleri gibi kırtasiye malzemelerine de gereksinim duyar. Renklendirme için geniş bir renk skalası gerekir. Sadece birkaç farklı renk, grafikerler için yeterli olmaz. Çalışma masalarında her rengin çok sayıda tonunu barındıran ürün çeşitlerine rastlayabilirsiniz.

Bloknot ve Ajandalar

Grafikerler genellikle bir işe başladığında o işi kısa bir süre içerisinde bitirmeyi tercih etmezler. Aklına gelen fikirlerin daha olgunlaşması ve daha iyi bir hale gelmesi için tasarıma zaman tanır ve düşünme payı bırakırlar. Tabi bu süreçte yeni tasarım görevleri de gelmektedir. Bu süreçte karmaşa yaşamamak adına her bir projenin not alınması, başlangıç ve bitiş tarihlerinin yazılması ve proje sınırlarının sözel olarak da dile getirilmesi gerekir. İşte tam bu yüzden grafikerlerin en çok tercih ettiği kırtasiye malzemelerinden birisi de bloknot ve ajandalardır.

Kalemden kağıda, boyadan fırçaya kadar grafikerlerin ihtiyaç duyduğu tüm malzemeleri www.avansas.com adresinde cazip fiyatlar ile bulmak mümkün. Bu yüzden grafikerler ihtiyaçlarını online alışveriş ile Avansas ürünleri arasından karşılamayı tercih ediyor. Uygun fiyatlarla alışverişini yapabiliyor, kargo fırsatlarından faydalanabiliyor ve siparişlerini sadece 1 iş gününde teslim almanın keyfini yaşıyor.

422
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS