YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

GÜNEY KORE HEYETİNDEN BÜYÜKŞEHİR’E ANLAMLI ZİYARET

Güney Kore Heyetinden Büyükşehir’e Anlamlı Ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Güney Kore İstanbul Başkonsolosu Ko, Ok Sok, Güney Kore Belediyeler Birliği Temsilcisi Yong-Durk...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Güney Kore İstanbul Başkonsolosu Ko, Ok Sok, Güney Kore Belediyeler Birliği Temsilcisi Yong-Durk Park ve Güney Kore Kültür Merkezi Genel Sekreteri Sung-Eun Shung'u ağırladı.

Başkan Vekili Özak ziyarette iki ülke arasında olan dostluktan bahsetti. Başkan Vekili Özak, "Askerlik arkadaşları bir ömür boyunca unutulmaz. Sizler bizim asker arkadaşımızsınız, hatta kardeşimizsiniz. Güney Kore ülkemize ve şehrimize kardeştir. Biz Kocaeli olarak şehrimizde 1000'in üzerinde Koreli vatandaşımız ile birlikte yaşıyoruz. Burada Korelilere ait restoranlar, oteller mevcut. Her iki kültür de birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Nazik ziyaretiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Başkan Vekili Özak'a misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Güney Kore İstanbul Başkonsolosu Ko Ok Sok, "Bizi kabul ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz. Güney Kore olarak, 1951 yılında yanımızda olduğunuz için sizlere minnetarız. Bizler de 2002 Dünya Kupası'nda sizleri yürekten destekledik. Yani iki ülke tarih boyunca birbirine bağlı kardeş milletler olarak yaşamışlardır. Sizlere yanımızda olduğunuz için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Karşılıklı hediyeleşmenin ardından çektirilen toplu fotoğraf ile ziyaret sona erdi.

İHA
14

Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS