• 3 milyon mülteci Türkiye yolunda !
 • Hükümetten Galatasaray'a sert tepki
 • Avrupa yaz saatine geçti, Türkiye'de saatler şaştı
 • Adil Gür'den referandum anketi
 • 50 milyonluk vurgun

GÜNÜMÜZDE ESTETİK CERRAHİ OPERASYONLARI

Günümüzde Estetik Cerrahi Operasyonları

‘Yüz Gençleştirme nedir, nasıl yapılır?’

Yüzde veya boyunda bulunan deri sarkması sonucunda, derilerin toparlanabilmesi ve çenenin altında ki yağlanmanın giderebilmesi için, hastanede doktor gözetimi altında yapılan cerrahi müdahaleye yüz germe ameliyatı adı verilir. Ameliyatı olduktan sonra burun ve göz kapağı ameliyatı da olursa yüzdeki sarkıntılar tam anlamıyla gider ve ameliyat oldukça güzel sonuçlar doğurur. Doktor tarafından yapılan yüz gençleştirme ameliyatı ile hasta yüz görünümü olarak oldukça genç ve canlı bir görünüşe kavuşur. Ameliyat genel anestezi ile yapılmaktadır. Eğer ameliyat olacak hastanın cildi elastik olan yapısını tam olarak kaybetmediyse yüz gençleştirme ameliyatlar tam ve doğru bir sonuç verir. Ameliyatta deri alt dokularının desteklenmesi ile yüzün daha gergin olması sağlanır. Yaklaşık 3 4 saat süren ameliyattan sonra hastanın hastanede kalması gerekmez. Ameliyat bittikten 10 gün sonra dikişlerin alınması gerekmektedir.

Yüz Gençleştirme Ameliyatı Öncesi Olması Gereken Durumlar

 1. Ameliyattan beklentilerinizi doktorunuzla tam olarak paylaşın ve korkularınızı sorun.
 2. Sigara kullanan biriyseniz ameliyattan en az 10 gün öncesinde sigara kullanmamaya dikkat edin.
 3. Yaz aylarındaysanız cildinizin güneş görüp görmemesinin sakıncalarını doktorunuza sorun ve bilgi edinmeye çalışın.

Yüz Gençleştirme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Çok fazla yan etki görülmese de yüzünüzde belirli oranlarda şişlikler, morarmalar ya da uyuşmalar görülebilir. Oldukça normal olan bu durum karşısında endişelenmenize gerek yoktur.
 2. Genel anestezi altında bir ameliyat olacağı için, narkozdan kaynaklı yüzünüz de seğirmeler görülebilir.
 3. Gözünüz, burnunuz ve ağzınız açık kalacak şekilde sarılan yüzünüzün sargıları bir ya da iki gün içerisinde alınacaktır.

Yüz Gençleştirme Ameliyatı Fiyatları

Hastaneden hastaneye değişiklik gösteren yüz gençleştirme fiyatları, yapılacak operasyona ve doktora göre değişiklik gösterebilir.

‘Jinekomasti nedir, nasıl yapılır?’

Oldukça nadir görülmekte olan anormal şekilde ki erkek meme büyümesi durumuna jinekomasti adı verilir. Hangi sebepten kaynaklandığı net bir şekilde bilinmese de, pek çok sebepten dolayı olabileceği bir gerçektir. Genellikle ergenlik döneminde ki erkeklerde görülür ve çoğu hemen hemen 2 3 yıl içerisinde tamamen kaybolur. Çok büyük sağlık tehdidi oluşturmasa da, çok fazla sebepten oluşabileceği düşünüldüğünde zaman zaman problem yaratabilir. Bu hastalığa sahip olan erkekler sağlık sorunlarından ziyade daha çok psikolojik durumlara zarar vermektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına kişi, jinekomasti ameliyatı olabilir.

Jinekomasti Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler

 • Kullanmış olduğunuz bütün ilaçların isimlerini Jinekomasti ameliyatı öncesinde operasyonu gerçekleştirecek olan doktora söyleyin.
 • Aspirin ya da ona benzer kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsanız ameliyattan en az 10 gün önce kullanmayı bırakın.
 • Sigara kullanıyorsanız ameliyattan önceki 15 gün ve ameliyattan sonra da olabildiğince uzun bir zaman sigara kullanımını bırakın.
 • Grip ya da soğuk algınlığı hastalığı geçireceğinizi düşünüyorsanız ya da üşüttüyseniz konuyla ilgili doktorunuzla konuşun.
 • Ameliyata girmeden önce ki ilk 6 saat boyunca kesinlikle bir şeyler yiyip içmeyin.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrasında Yapılması Gerekenler ve Ameliyat Fiyatları

 • Ameliyat işleminiz bittikten sonra göğsünüzü tamamen bir sargı bezi yardımı ile saracaklardır. Bu sargıların kalması şartıyla ameliyatın olduğu gün evinize gidebilirsiniz.
 • Doktorunuzun gerekli görmesi durumunda bir gece hastanede kalabilirsiniz.
 • Alınan ilaçlardan dolayı çok fazla ağrı hissedilmez.
 • Ameliyattan sonra ilaçlarınızı tamamen tüketene kadar bırakmamalısınız.
 • Ameliyat sonrasında çok fazla kol hareketi yapmamalı ve çok yorulacağınız işlerde bulunmamalısınız.
 • Doktorunuzun yapmış olduğu tetkikler ve geçirdiğiniz ameliyattan sonra yatıp yatmama durumunuza göre jinekomasti fiyatları ile ilgili bilgilendirme alabilirsiniz.

 

‘Saç nedir, nasıl yapılır?’

Kıl kökü nakli olarak da bilinen saç ekimi son zamanlarda birçok kişinin yaptırdığı bir işlemdir. Çünkü herkes dış görünüşe önemli derecede etki eden saçlarının gür olmasını ister. Saçlar ise herkeste aynı sıklıkta  olmayıp zamanla da azalma gösterebilmektedir. Saç ekimi operasyonu, öncesinde belirli testlerin yapılmasını gerektiren operasyonlardır. Bu işlemi yaptıracak kişilerin ilk olarak muayene olarak, saç dökülme oranının ve hızının belirlenmesi gerekir. Saç dökülmesinin ne kadar zaman beri sürdüğünü de ortaya koyarak, yapılan testler sonucunda uygulanacak tekniğe karar verilir. Sonrasında donör  olan, yani hastaya hangi noktadan sağlıklı saç alınacağı tespitinden sonra işlemlere başlanır. Son dönemlerde bu alanda yapılan fue saç ekimi en çok tercih edilen seçeneklerden birisidir. Bu işlem 2 farklı şekilde yapılmaktadır. Birisi mikromotor yardımıyla hastanın saç köklerine 0,70-0,80 ve 0,90 mm çapında özel olarak tasarlanan başlıklar, iki kulak arasında kalan saçlı bölgeden ya da donör bölgeden saçların tek tek alınması işlemidir. Bu saç ekimi işleminin en büyük avantajı dikiş atılmaması ve gözle görülür derecede iz bırakmamasıdır. İkinci olarak  yapılan işlem folluculer unit transplantationdur. Bu işlemde iki kulak arasında kalan saçlı bölgenin ince bir şerit şeklinde alınarak, köklerin greft mikroskop altında ayrıştırılmasıdır. Bu işlemler sonucunda pek çok kişi olumlu sonuçlar almakta ve istediği saçlara kavuşmaktadır.

Saç ekimi fiyatları içinse net bir bilgi olmamakla birlikte fiyatlar, uygulama yapılan şehre ve hastaneye göre değiştirmektedir. Bu işleme karar verdikten sonra muayene olarak net bir fiyat bilgisine sahip olabilirsiniz. Fiyatlar faklılık gösterse de aralarda çok uçuk farklar olmaz. Bu yüzden çok uygun bir fiyat teklifi de sizleri şüphelendirmelidir. Uygun bir fiyat cazibesi ile yanlış bir işlem uygulaması yaptırmamalısınız.

 

100
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS