HAKİM VE SAVCILARIN İSİMLERİ ORADA AÇIKLANACAK

Hakim ve Savcıların isimleri orada açıklanacak

HSYK, hâkim ve cumhuriyet savcısı adaylarının kura törenini, Cumhurbaşkanlığı Sarayı yerleşkesindeki kongre merkezinde yapılacağını açıkladı.

Akademik yıl açılışlarının Türkiye genelindeki tüm üniversite rektörlerinin katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki törenle yapılacağının ortaya çıkmasının ardından, bir tartışılacak karar da yargı kanadından geldi.

Bu yıldan itibaren akademik yıl açılışları Türkiye genelindeki tüm üniversite rektörlerinin katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki törenle yapılacağı kararı alınmıştı.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) da adli yargı hâkim ve cumhuriyet savcı adayları ile idari yargı hâkim adaylarının kura törenini, Cumhurbaşkanlığı Sarayı yerleşkesinde bulunan kongre merkezinde yapılacağını açıkladı.

HSYK 7 Ekim'de yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üçüncü Dairesi ekli listede ad, soyad ve sicilleri yazılı adli yargı hâkim ve Cumhuriyet savcı adayları ile idari yargı hâkim adaylarının mesleğe kabullerine karar vermiştir.

Ekli listede isimleri yazılı meslek öncesi eğitimlerini başarı ile tamamlayıp mesleğe kabullerine karar verilen adli yargı hâkim ve Cumhuriyet savcı adayları ile idari yargı hâkim adaylarının Kur’a töreni, 12/10/2016 tarihinde saat 11:00'da Beştepe Millet ve Kongre Kültür Merkezinde (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe/ANKARA) yapılacaktır. Kura töreni öncesi saat 09:00 – 09:45 arasında ikram yapılacaktır.

Kur’a töreni ile görev yerleri belirlenecek adli yargı hâkim ve Cumhuriyet savcı adayları ile idari yargı hâkim adaylarının cübbe dağıtımı, 11/10/2016 tarihinde 10:00–16:30 saatleri arasında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Ön Bürosunda gerçekleştirilecektir.

İlgililere duyurulur.

ODA TV

3686
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS