HAMAS'TAN ERDOĞAN'A İSRAİL MESAJI !

Hamas'tan Erdoğan'a İsrail mesajı !

Hamas, İsrail ile görüşmeler yapan Türkiye ve Erdoğan'a teşekkür etti.

Hamas, Gazze halkına olan destekleri ve ablukanın hafifletilmesi yönündeki çabalarından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye'ye teşekkür etti.

Türkiye'nin devlet ve halk olarak Gazze'ye uygulanan ambargoya  karşı dik duruş sergilemesi, Filistin davasına ve Filistin halkına verdiği  destekten dolayı teşekkür edilen açıklamada,Hamas'ın işgal rejimine karşı  duruşunun değişmez olduğunu, temel hedeflerinin işgalin sonlandırılması ve milli  haklarının elde edilmesi olduğu belirtildi.

Türkiye'nin Filistin halkına verdiği desteğin devam etmesi ve  ambargonun tamamen ortadan kaldırılması talebinde bulunulan açıklamada, "Başta  Mescidi Aksa olmak üzere işgalci Siyonistlerin Filistin halkına ve Filistin'e  karşı aldıkları düşmanca tutumların sona erdirilmesi için çabalar sürmeli."  denildi.

Açıklamada ayrıca "Hamas olarak bizler Filistin halkıyla birlikte  Filistin halkı ve davası uğruna kanlarını feda eden kahraman Mavi Marmara gemisi  şehitlerini, yaralılarını ve tüm Türk halkını saygıyla anıyoruz." ifadesi  kullanıldı.

2848
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS