• Bakan Soylu söz verdi ''Hesabını ödeteceğiz''
  • Sivillerin üzerine bomba yağdı: 200'den fazla ölü var
  • Avrupa Komisyonu Türkiye'nin AB Büyükelçisi'ni çağırdı
  • Hollywood filminde inanılmaz Erdoğan detayı
  • Lise cinayetinin ardından satanist örgüt çıktı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

HAZİNEDAR TÜM DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK PROJEYİ NEW YORK'TA TANITTI

Hazinedar tüm dünyaya örnek olacak projeyi New York'ta tanıttı

Başkan Hazinedar, İstanbul'da bu yıl içinde yapılması planlanan ve özellikle engelli çocukların diğer çocuklarla beraber oynamalarına imkan tanıyacak "Tüm Çocuklar İçin Dünya Barış Parkı'nı New York'ta tanıttı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, yoğun bir görüşme trafiğinde bulunmak için ABD’ye gitti. New York’ta bir dizi temaslarda bulunan Başkan Hazinedar hem kardeş belediye Brooklyn’i ziyaret etti hem de dünyaya örnek olacak projeyi tanıttı.

New York'ta düzenlenen imza törenine Beşiktaş Belediye Av. Başkanı Murat Hazinedar, Türkiye'nin New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, WCPUN Başkanı Sherrill Kazan ve Beşiktaş Belediyesi yetkilileri katıldı. Başkan Hazinedar, törende yaptığı konuşmada, parkın engelli ve yaşlıların tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak şekillendirildiğini ve 2017'de tamamlanmasının planlandığını söyledi.

Hazinedar "Beşiktaş belki İstanbul'un kalbi, Türkiye'nin en önemli noktalarından, markalarından bir tanesi, ama sonuçta bizim de yerel yönetici olarak yerelden ulusala ve evrensele bir mesaj vermemiz gerekiyor. Bunu çok da yapıyoruz. Hanuka'dan daha çok ses getirecek bir festivali önümüzdeki ay gerçekleştireceğiz. Müslüman ve Atatürkçü bir belediye başkanı olarak, Müslüman bir ülke olarak ilk kez bizim topraklarımıza 500 yıldır değer katan Yahudi kardeşlerimizin Hanuka Bayramını hem birlikte hem de sokakta kutladık. Bölgede, ülkede ciddi bir barış sorunu var, bu yüzden bu sene barışmak konulu uluslararası bir çiçek festivali yapıyoruz. Dünyadan da önümüzdeki ay yapılacak bu festivale yoğun katılım olacak" dedi.

Hazinedar WCPUN ile işbirliği yapacakları parkın taslak çizimlerini basına gösterdiği imza töreninde, parkın Beşiktaş'ta yapılacağını, böylelikle tüm çocuklar, ama öncelikle her türlü engelli çocuk için bir oyun parkı projesini hayata geçireceklerini, bu projenin Türkiye'ye örnek ve referans olacağını söyledi.

WCPUN derneğinin ise bu park projesinin engelliler için yeterli imkan sunulmayan ülkelere tanıtımını yapacağını kaydeden Hazinedar, projenin uluslararası dergi ve yayınlarda örnek olarak yer alacağını ifade etti.

Belki de bir gün böyle bir park Halep'te de kurulacaktır dedi. Konuşmaların ardından Hazinedar ve Kazan işbirliği protokolünü imzaladı.

Başkan Hazinedar, bu tanıtım toplantısının ardından Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams’ı ziyaret ederek belediyeyi gezdi. Brooklyn ile kardeş belediye protokolünü tazeleyerek somut projeler üzerinde istişare yaptılar.

Hazinedar, ABD’de yoğun bir görüşme trafiği yaşadı. Sırasıyla, Amerikan Yahudi Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Ardından Amerikan Yahudi ortak yardımlaşma komitesi başkanı Mr. Jack Rosen ile kahvaltı da buluştu. Kahvaltıdan sonra Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nu ziyaret etti. Daha sonra  da Amerika’da yaşayan Türk Yahudileri ile akşam yemeği yedi.

309
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS