HDP'DEN ALTAN TAN İÇİN UYARI KARARI ÇIKTI !

HDP'den Altan Tan için uyarı kararı çıktı !

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Ensar Vakfı'na sahip çıkarak HDP'de tepkilerin kurbanı olmuştu. Şimdi ise uyarı kararı çıktı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan hakkında “uyarı kararı” aldı.

HDP'nin yan kuruluşu Halkların Demokratik Kongresi Kadın Genel Meclisleri Toplantısı Sonuç Bildirgesinde de HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’ın, “3 tane çakma Nişantaşılı, Bebekli ve sosyalist için bütün İslami tarikat ve cemaatler, Kuran kursları, yurtlar, tecavüzcüdür, sapıktır demeyeceğim, demeyeceğim, demeyeceğim” açıklamaları nedeniyle “öz eleştiri” yapması tavsiyesi yer aldı.

HDP’DEN ALTAN TAN’A UYARI

DİHA’da yer alan habere göre; HDP MYK toplantısının ardından HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan hakkında 45 çocuğa tecavüz iddialarıyla gündemde olan Ensar Vakfı'na yönelik destek açıklamaları nedeniyle “uyarı kararı” alındı.

“ALTAN TAN’I DA ÖZ ELEŞTİRİYE DAVET EDİYORUZ”

Halkların Demokratik Kongresi Kadın Genel Meclisleri Toplantısı Sonuç Bildirgesinde ise, Altan Tan’ın HDK’nin kadın özgürlük çizgisinin ve çocuk hakları noktasındaki yaklaşımının tamamen dışında bir söylem geliştirdiği belirtilerek “Aynı zamanda Kadın özgürlük çizgimizin ve çocuk hakları noktasındaki yaklaşımımızın tamamen dışında söylem geliştiren Altan Tan’ı da öz eleştiriye davet ediyoruz” denildi.

1112
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS