YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

HDP'Lİ İSİM: "HAYIR BOYUN EĞMEYECEĞİZ"

HDP'li isim: "Hayır boyun eğmeyeceğiz"

HDP Genel Başkan Yardımcısı Oluç, Erdoğan'ın sözlerine yanıt verdi.

HDP Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ya baş eğecekler ya da baş verecekler" sözlerini hatırlatarak, "Hayır boyun eğmeyeceğiz. Dik duracağız, demokratik siyasi mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

HDP Antalya 1'inci olağanüstü kongresi Kepez İlçesi'ndeki bir düğün salonunda yapıldı. İl Eşbaşkanlığı'na İhsan Nergis ve Songül Şarklı'nın tek listeyle aday olduğu kongreye HDP Mardin Milletvekili Erol Dora ve HDP Parti Meclis üyeleri ve kongre delegeleri katıldı. HDP'nin Antalya'daki ilk olağanüstü kongresinde salonda Abdullah Öcalan fotoğraflarıyla birlikte Türkiye'de 70'li yıllarından gençlik liderleri Deniz Gezmiş, Mahir Çayan ve İbrahim Kaypakya fotoğrafları yan yana yer aldı.

Kongrede konuşan HDP Genel Başkan Yardımcısı ve PM üyesi Oluç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ya baş eğecekler ya da baş verecekler" açıklamasını hatırlatarak, "Hayır boyun eğmeyeceğiz. Dik duracağız, demokratik siyasi mücadelemizi sürdüreceğiz. Nasıl 7 Haziran'da Tayyip Erdoğan'ın iktidarını alaşağı ettiysek demokratik siyasi mücadeleyi büyüterek bir kez daha boyun eğmeden onları devireceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti iktidarına karşı mücadele etmenin "vatana ihanet" olarak görülemeyeceğini söyleyen Oluç, "Vatan, Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarı değildir. Vatan, bu topraklar üzerinde yaşayanlarını ortak iradesidir. Yaptığınız, zulme ve baskıya karşı dik duruş, ihanet değil, demokratik siyasettir" dedi.

Bu mücadelenin dünya tarafından da algılanmaya başlandığını kaydeden Saruhan Oluç, bunun karşısında hem içeride hem de dışarıda savaşan bir iktidar olduğunu iddia etti.

"Zulümle abat olamazsınız. Er ya da geç bu zulmünüz yıkılacak" diyerek konuşmasına devam eden Oluç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cizre, Sur ve Nusaybin'le ilgili sivil toplum örgütlerinin hazırladığı raporlara ilişkin eleştirilerini hatırlattı. Oluç, "Size karşı rapor yayımlıyorlar. Kürdistan coğrafyasında insanlık suçu işliyorsunuz. Bu insanlık suçu sonunda yargılanacaksınız" diye konuştu.

Bunun karşısında yine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından vatandaşlıktan atılmakla tehdit edildiklerini belirten Oluç, "Hiçbirimizi atamazsınız. Bu tehditleriniz boş. Vatandaşlıktan atsanız da her yerde bunları anlatacağız" dedi.

DHA
1852
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS