• İstanbul 26°
 • Ankara 23°
 • İzmir 26°
 • Adana 28°
 • Antalya 28°
 • Bursa 22°
 • Diyarbakır 31°
 • BIST: 79.276
 • Altın: 601,74
 • Dolar: 2,1657
 • Euro: 2,8784
Herkes onu okuyor başvuruları, Son başvuru tarihi ne zaman

HERKES ONU OKUYOR BAŞVURULARI, SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN

Herkes onu okuyor yarışması için başvurular devam ediyor.


Herkes onu okuyor yarışması için başvurular devam ediyor. Herkes Onu Okuyor yarışması için sorular sıkça soruları resmi internet sitesinden alıp sizler için paylaşıyoruz.

Nereden başvuru yapabilirim?

    Başvurular sadece form.herkesonuokuyor.com adresindeki başvuru formundan alınmaktadır.

Sınav seansımı yanlış girdim, değiştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

    Başvuru formunu hatalı doldurduğunu düşünen kişiler veya seans ve kategori bilgisi gibi bilgileri değiştirmek isteyen kişiler; https://form.herkesonuokuyor.com/duzeltme adresindeki formun açıklama kısmına, değiştirmek istedikleri bilgileri yazarak formu iletmelidirler.

23 Ocak 2013 tarihinden önce e-posta yoluyla yapılan değişiklikler geçerliliğini koruyacaktır. Düzeltme talebiniz sonrasında değişikliğin gerçekleştiğine dair ilgili kişilerden e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz.

Hangi sınav seansını seçmem gerekiyor?

    Sınava gireceğiniz kitabı (seviyeyi) seçtikten sonra, sınav takviminden sınava girebileceğiniz uygun gün ve saati seçerek, istediğiniz seansı seçebilirsiniz. Sınav takvimi için: http://herkesonuokuyor.com/files/sinav-saatleri.pdf

Başvuru formundaki "İl Referans" ve "İlçe Referans" nedir?

    Başvuru formunda yer alan "İl Referans" ve "İlçe Referans" kutularını sadece ilgili kişiler dolduracaktır. Bireysel başvurularda bu alanların doldurulmaması gerekmektedir.

Ne zamana kadar başvuru yapabilirim?

 

    Sınavlar için son başvuru tarihi 24 Mart 2014'tür.

İkinci Aşama Sınavı nedir?

    İllerde yapılan sınavlarda dereceye giren öğrenciler, Türkiye derecesi için üst seviye sınava tabii tutulacaktır. Bu sınav ile ilgili duyurular www.herkesonuokuyor.com adresli internet sayfamızdan, facebook.com/herkesonuokuyor adresli resmi Facebook sayfamızdan ve twitter.com/herkesonuokuyor adresli resmi Twitter hesabımızdan duyrulacaktır.

Yabancı uyruklu kişiler sınava katılabilir mi?

Yabancı uyruklu kişiler de sınavımıza katılabilir. Ancak sınav merkezlerimiz yalnızca Türkiye’de olacağı için, sınavımıza kayıt yaptıran yabancı uyruklu kişiler Türkiye sınırları içinde sınava girecektir.
Sınav başvurularını nerelerden yapabiliriz?

Sınav başvurularımız yalnızca internet üzerinden yapılmaktadır. http://form.herkesonuokuyor.com/ adresinden sınavımıza kayıt yaptırabilirsiniz.
Başvurulara geri dönüş ne zaman yapılacak?

Sınavımıza son kayıt tarihi 24 Mart 2014’tür. Başvuru yapılan kişilere bu tarihten sonra SMS ile geri dönüş yapılacaktır.

Sınav için sunulan kitaplardan hangisini seçmem gerekiyor?

    Sınava girmek isteyen ortaokul öğrencileri, sadece Rahime Kaya’nın, "Efendiler Efendisi Hz. Muhammed" kitabından sorumludurlar.

    Sınava girmek isteyen lise öğrencileri, Reşit Haylamaz'ın, "Efendimiz" kitabından sorulumludurlar. Bunun yanı sıra bir üst seviyeden sınava girmek isteyen lise öğrencileri; M.Fethullah Gülen’in Sonsuz Nur kitaplarından da sınava girebilirler.

    Yetişkin kategorisindeki kişiler (üniversite öğrencileri ve/veya 18 yaş ve üstü kişiler -eğitim veya diploma seviyesi gözetilmez-) isterlerse; M.Fethullah Gülen’in "Sonsuz Nur" kitaplarının her iki cildinden veya istekleri dahilinde bir alt seviyenin kitabı olan Reşit Haylamaz'ın "Efendimiz" kitabından sorumlu olabilirler.

Kitapları nereden temin edebilirim?

    Kitaplarımızı bütün seçkin kitabevlerinden temin edebilirsiniz.

Kitaplar ücretsiz mi dağıtılıyor?

    Hayır, kitaplar ücretsiz olarak sadece cezaevlerinde dağıtılmaktadır.

- Kainatın efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s)’mi tanımak ve tanıtmak maksadı ile peygamber yolu derneği tarafından düzenlenen ‘Herkes Onu okuyor’ yarışması için başladı.

Türkiye genelinde yapılacak yarışma için başvurular Kırşehir’de Ahi Din Görevlileri derneği tarafından yapılan açıklama ile kamuoyuna duyuruldu.

Ahi Din Görevlileri Derneği tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye genelinde milyonların Kırşehir de 10 binlerin katılımının hedeflendiği bu yarışmada birçok ödül dağıtılacaktır. Efendimiz’in (s.a.s) hayatı, güzel ahlakı ve barışçıl kişiliğinin anlatılacağı kampanya sonunda yapılacak sınavda, dereceye girenlere, 3 umre, 11 bilgisayar, 11 bisiklet ve yüzlerce sürpriz hediye verilecek” denildi.

Kampanyada ortaokul, lise ve yetişkinler için 3 ayrı kategoride belirlenen kitapların okunacağı belirtildi.

9287

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 5 yorum yapıldı.
  Güncel Kategorisinden Haberler

  Haber3Group © 2001-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
  Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim
  Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS