• İstanbul 26°
 • Ankara 31°
 • İzmir 32°
 • Adana 33°
 • Antalya 30°
 • Bursa 28°
 • Diyarbakır 37°
 • BIST: 80.821
 • Altın: 593,16
 • Dolar: 2,1715
 • Euro: 2,8475
Herkes Onu Okuyor sonuçları açıklanmıştır, Hediyeler sahiplerini buldu

HERKES ONU OKUYOR SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR, HEDİYELER SAHİPLERİNİ BULDU

Herkes Onu Okuyor sınav sonuçları sabırsızlıkla bekleniyor. Herkes onu okuyor sonuçları ne zaman açıklanacak?Herkes Onu Okuyor sınav sonuçları 'nın açıklanması için herkes sabırsızlanıyor. Herkes onu okuyor sınav sonuçları açıklanma tarihi haber3 olarak sizlere belirttik. Herkes Onu okuyor sınav sonuçları açıklandığında haber3 olarak sizlere eş zamanlı olarak herkes onu okuyor sınav sonuçları 'nı duyuracağız.

Herkes O'nu Okuyor birinci yarışma sonuçları, her ilin dernekleri tarafından katılımcılara SMS veya E-Posta yoluyla duyurulacaktır. İllerdeki dernek irtibat bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasında Batman il ve ilçe merkezlerinde dereceye girenlere ödülleri törenle takdim edildi. Beyaz İnci Düğün Salonu'ndaki programda salonu dolduran Peygamber sevdalıları, okunan Kur’an-ı Kerim ve ilahilerde duygulu anlar yaşadı. Program öncesi açılan Kutsal Emanetler sergisi de büyük ilgi gördü.

Batman Eğitimciler Derneği (BEDER) tarafından , Hazreti Muhammed'i (sav) tanıtmak amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye girenler için düzenlenen program, Ömer Söğütçü'nün Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Veysi Kurtbaş Okuma Salonu'nda okuyan öğrencilerin seslendirdiği birbirinden güzel ilahilerle başladı.
Daha sonra İlahiyatçı Eğitimci Numan Sami Selmanlar Peygamber Efendimiz'in (sav) yaşantısından örnekler sundu. Daha sonra yarışmada dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Umre ve akıllı telefon ödülü kazananlar sahneye davet edilirken, diğer derece alanlara ödülleri salon dışındaki stantlarda verildi.

Yarışma için il ve ilçelerde 14 bin kişinin kayıt yaptırdığını, yarısından fazlasının da sınava girdiğini belirten Batman Eğitimciler Derneği Başkanı Cuma Yürden "7’den 70’e çok sayıda insan, Hazreti Muhammed (sav) sevgisi, aşkıyla yarışmaya katıldı. Bu yarışmada başarı elde edenlere 2 umre, çok sayıda Ipad, laptop bilgisayar, televizyon, bisiklet, cep telefonları ve altın gibi çeşitli hediyeler verildi.

Katılımcıların sınav sonuçlarını hepimizonuokuyoruz.net sitesinden takip edebileceği belirtildi.

Herkes onu okuyor sınava girenler sınav hakkındaki düşüncelerini yorum olarak görüşlerini paylaşıyorlar. Herkes Onu Okuyor yarışması için milyonlarca kişi başvuru yaptı. Sınav başvuruları 7 ocak 2014 ve 24 mart 2014 tarihleri arasında gerçekleşti. Sınavlar Nisan ayı içerisinde başladı. Sınavlar 3 kademede yapılacaktır.

1. Kademe (Ortaokul) 3 Nisan - 12 Nisan 2014 tarihleri arasında, 2. Kademe (Lise) 3 Nisan - 12 Nisan 2014 tarihleri arasında ve 3. Kademe (Yetişkin) 31 Mart - 12 Nisan 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınavlar yapıldıktan sonra sınavdan çıkanlar Herkes Onu Okuyor sınav sonuçları ne zaman açıklanacağını merak etmektedir.

Herkes Onu Okuyor sınav sonuçları açıklanma tarihi için haber3 olarak araştırdığımızda Sonuçlar ( Kutlu Doğum Haftası Programı ) 20 Nisan 2014 Kutlu Doğum Haftası tarihinde açıklanacağı gözükmektedir.Ödüllerin Dağıtımı ve Umre Ziyaretleri ( Mayıs 2014 ) içerisinde yapılacak.

Herkes Onu Okuyor yarışması sonuçlandıktan sonra ödüllerin dağıtımı başlayacak. Ödül dağıtımı ve Umre ziyaretleri Mayıs ayı içerisinde yapılacağı belirtilmiştir.

HERKES ONU OKUYOR SORULARI CEVAPLARI YAYINLANIR MI?

Herkes Onu Okuyor sınavları bugünkü oturum ile tamamlandı.Herkes Onu Okuyor soruları cevapları yayınlanıp yayınlanmayacağına dair bir açıklama yok. Haber3 olarak herkes onu okuyor soruları yayınlanırsa bu haber üzerinde duyuru yapılacaktır.

2 MİLYON BAŞVURU

Peygamber Efendimizi (sav) daha iyi tanımak ve tanıtmak için ‘Herkes Onu Okuyor’ kampanyası gerçekleştiren Peygamber Yolu Derneği, Malta Köşkü’nde basın açıklaması düzenledi. 2 milyon 47 bin 248 kişinin yarışmaya başvuruda bulunduğunu belirten Peygamber Yolu Derneği Genel Başkanı Ali Demirel, “Halkımız çocuğu, genci ve yaşlısıyla yarışmaya rekor seviyede büyük bir teveccüh gösterdi. Bu başvuru, Guinnes Rekorlar Kitabı’na girecek çaptadır.” dedi.

“Peygamber Efendimizi (sav) daha iyi tanımak ve tanıtmak için ne yapmalıyız?” sorusundan hareket eden Peygamber Yolu Derneği, Herkes Onu Okuyor kampanyasını hayata geçirdi. 7 Ocak’ta başlayan başvuruların 24 Mart tarihinde sona erdiği belirtildi. Yarışmanın birinci aşama sınavlarının 31 Mart- 12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyleyen Demirel, “Mümkün olan en fazla sayıda vatandaşımızın sınava katılımını sağlamak amacı ile sınavlar değişik seanslar da gerçekleştirilecek, her seansın soruları da birbirinden farklı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Demirel, yarışmanın ortaokul kategorisi için Rahime Kaya’nın 'Efendiler Efendisi Hz. Muhammed' kitabından, lise kategorisinde Reşit Haylamaz’ın 'Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz' kitabından, yetişkin kategorisi için ise Fethullah Gülen Hocaefendi’nin 'Sonsuz Nur' kitabından yapılacağını hatırlattı.

‘EN FAZLA BAŞVURU 408 BİN KİŞİ İLE İSTANBUL’DAN YAPILDI’

Başvuru kayıtları hakkında bilgi veren Demirel, şunları kaydetti: “Sınava başvuranların yüzde 52,35’ini (1 milyon 71 bin 650) kişi kadınlar, yüzde 47,65’ini (975 bin 608) ise erkekler oluşturuyor. Başvuruların yüzde 38’i lise, yüzde 24’ü ise ortaokul kategorisinde yarışmak için başvuruda bulunmuştur. Başvuruların en yaşlısı 1920 doğumlu. En fazla başvuru ise 14-16 yaş grubunda yapıldı. Nüfusuna oranla en fazla başvuru yapılan yerler ise sırası ile Kayseri, Karaman, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Osmaniye olarak gerçekleşmiştir. En fazla başvuru ise 408 bin kişi ile İstanbul’dan yapılmıştır. Bu ilimizi sırasıyla Ankara, Bursa, Kayseri, İzmir takip etmiştir.”

Sivas’ta Kutlu Doğum heyecanı devam ediyor. Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz Muhammed’in bir kere daha Anadolu insanıyla kucaklaşması amacıyla hazırlanan 'Herkes O'nu okuyor' yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Peygamber Efendimiz (s.a.v) için şiirler okundu. Özel Sultan Murat Koleji öğrencilerinden oluşan ilahi korosu salondaki seyircilere duygu dolu anlar yaşattı.

Programda konuşan ‘Herkes O’nu Okuyor’ projesinin Genel Koordinatörü Dr. Selman Kuzu, bu yıl Efendimiz Aleyhisselatu vesselam bir kere daha Anadolu insanıyla kucaklaştırmak için ‘Herkes Onu Okuyor’ projesi hazırladıklarını anlatarak, “Yarışma tadında ve heyecanın da yeniden Allah Resulü (s.a.v)’in hayatını okuma ve onu tanıma adına toplumda bir heyecan uyandıralım istenildi ve tanıtımı için de epey bir emek sarf edildi. 2 milyon insan bu yarışmaya müracaat etti. Elhamdülillah imtihanlar tamamlandı, bu gecede Sivas’ta ödül gecesindeyiz. Türkiye’nin dört bir yanında bu heyecan yaşanıyor.” şeklinde konuştu.

“İSLAM DÜNYASINDA YAPILMAMIŞ ÇALIŞMA”

40 akademisyenin Peygamberimiz ’in (s.a.v) hayatını hazırladığını aktaran Kuzu şöyle devam etti: “Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam’ın hayatıyla ilgili yazılı ve görsel eserler üretmek, çalışmalar yapmak üzere bir dernek kuruldu ve www.peygamberyolu.com internet sitesi hazırlandı. Sitemizde Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) risale günlüğünü hazırlıyoruz. Kırk kadar akademisyen arkadaşımız şu anda bütün İslam tarihi kaynaklarını tarayarak hadis külliyatı, tefsir külliyatı hatta fıkıh külliyatı taranarak, şu anda kronolojik olarak Peygamber Efendimizin hayatı karşılaştırılmalı bir şekilde hazırlanıyor. Şimdiye kadar İslam dünyasında yapılmamış benzeri olmayan bir çalışmayı arkadaşlarımız Bismillah dedi başladılar. Rabbim tamama erdirmeyi nasip etsin.”

“‘Herkes Onu Okuyor’ projesi zaten büyük bir yarışma, zaten büyük bir seferberlik, Yarışma sözü veya seferberlik kelimesi, bir hakikatin üzerini gölgeliyor.” diyen Dr. Selman Kuzu, “Bu projenin hakikati şudur, Allah Resulü (s.a.v) Sivas’a geldi teşrif buyurdular, tek tek herkesin kapısını çaldılar, sizde açtınız. Baktınız ki Efendimiz (s.a.v) karşınızda, huzurunuzda sizin. Hoş geldin Ya Resullah, buyurun teşrif buyurmaz mısınız, evimizi şereflendirmez misiniz.” ifadesini kullandı.

Program ‘Herkes O’nu Okuyor’ kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin dağıtılmasının ardından son buldu. Ortaokul, lise ve yetişkin kategorisinde 16 bin başvurunun olduğu yarışmada toplamda 63 kişiye ödül verildiği kaydedildi. CİHAN

Haber3.com'da yayınlanan bu haberin tüm hakları Haber3 Yayın Grubu'na aittir. Ancak aktif linkli kaynak göstermek suretiyle kullanılabilir. İhlal durumunda Haber3 Yayın Grubu her türlü yasal hakkını saklı tutmaktadır.

66470
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 103 yorum yapıldı.
  Diğer Kategorisinden Haberler

  Haber3Group © 2001-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
  Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim
  Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS