• Tacizci adama linç girişimi !
  • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
  • Bakan Soylu söz verdi ''Hesabını ödeteceğiz''
  • Sivillerin üzerine bomba yağdı: 200'den fazla ölü var
  • Avrupa Komisyonu Türkiye'nin AB Büyükelçisi'ni çağırdı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

HİJYEN ŞARTLARI SAĞLAYAN OKUL KANTİNLERİNE “ÖRNEK GIDA İŞYERİ“ BELGESİ

Hijyen Şartları Sağlayan Okul Kantinlerine “Örnek Gıda İşyeri“ Belgesi

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi Kaymakamı Metin Kubilay, gerekli hijyenik şartları sağlayan ve tüketici menfaatlerini koruyan işyerlerini ve okul kantinlerini,...

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi Kaymakamı Metin Kubilay, gerekli hijyenik şartları sağlayan ve tüketici menfaatlerini koruyan işyerlerini ve okul kantinlerini, "Örnek Gıda İşyeri" belgesi ile ödüllendirdi.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu'nda düzenlenen törene, Kaymakam Metin Kubilay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsa Altay, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Esnaf Odası Başkanı Ali Bozdağ ve Örnek Gıda İşyeri belgesi almaya hak kazanan işletme temsilcileri katıldı. Programda kısa bir konuşma yapan Kaymakam Metin Kubilay, "Gıda güvenliği bir insanlık hakkıdır. Amacımız, işletmelerimizde ve okul kantinlerinde hijyen şartlarını sağlamak, halk sağlığını korumak ve uygunluk şartlarını sağlayan işletmelere gerekli ödüllendirmeleri yapmaktır" dedi.

KOMİSYONUMUZ HASSASİYETLE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Gıda güvenliği, hijyen ve halk sağlığı konularında uygunluk şartlarının sağlanmasında cezai işlemlerin yeterli olmadığına dikkat çeken Kaymakam Metin Kubilay, "Nasıl ki uygunluk şartlarını sağlamayan işletmeleri cezalandırıyorsak, sağlayan işletmelerimizi de ödüllendirmeliyiz. Tabi ki denetlemelerimizi yapıyor, eksiklikler gözlenen işletmelere gerekli cezai işlemleri uyguluyoruz. Ama tek başına bu yeterli değildir. İstenen şartları sağlayan işletmeleri ve okul kantinlerini ödüllendirmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda "Gıda İşyerleri Denetleme Komisyonu" adlı bir komisyon oluşturduk. Komisyonumuz hassasiyetle çalışmalarını sürdürüyor" diye konuştu.

ÖNEMLİ OLAN BAŞARILI OLMAK DEĞİL, BAŞARIYI SÜREKLİ HALE GETİRMEKTİR

Örnek Gıda İşyeri projesi kapsamında 2014 yılında 11, 2015 yılında ise 8 işletmeye "Örnek Gıda İşyeri" belgesi verildiğini kaydeden Kubilay, "2016 yılında bu sayı 28'e yükseldi. Biz ilçemizde daha fazla işletmenin bu belgeyi almasını temenni ediyoruz. Bu kapsamda başta değerlendirmeleri yapan komisyon üyelerimize ve bu belgeyi almaya hak kazanan 28 işletmemize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Ama unutulmamalıdır ki önemli olan başarılı olmak değil, bu başarıyı sürekli hale getirebilmektir" ifadelerini kullandı.

Kaymakam Kubilay'ın konuşmasının ardından Örnek Gıda İşyeri Belgesi almaya hak kazanan 28 işletmeye belgeleri verildi.

İHA
66
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS