• FETÖ, Betternet uygulamasıyla haberleşiyor
  • İstanbul'daki özel hastanede skandal görüntü
  • Erdoğan: Atatürk olsa ''evet'' derdi
  • ''Almanya, MİT'in verdiği listedeki isimleri uyardı''
  • Dışişleri Bakanı'ndan son referandum anketi
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

HUZUREVİNİN ÜZERİNE İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ

Huzurevinin Üzerine İstinat Duvarı Çöktü

Kocaeli'de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren bir huzurevinin arkasındaki istinat duvarı, huzurevi binasının üzerine çöktü.

Kocaeli'de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren bir huzurevinin arkasındaki istinat duvarı, huzurevi binasının üzerine çöktü. Bina tahliye edildi.

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren huzurevinin arkasında bulunan istinat duvarı, saat 17.00 sularında büyük bir gürültüyle huzurevi binasının üzerine çöktü. Yaşanan olayda huzurevinde kalan yaşlılar büyük korku yaşarken, huzurevine AFAD ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri çağrıldı.

AFAD yetkililerinin binanın boşaltılmasının iyi olacağını söylemesi üzerine, huzurevinde kalan yaşlılar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı başka kurumlara nakledildi. Kendilerini başka kuruma nakledecek araca giden yaşlılardan biri ise duruma tepki göstererek, "Böyle müteahhitler istemiyoruz. Sağlam müteahhitler istiyoruz. Bizi perişan ettiler. İnsan hayatının değeri hiç yok mu?" dedi.

RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Yaşanan olay hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Kocaeli İl Müdürlüğü tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "12.04.2016 günü Kocaeli Huzurevi binamızın arka kısmında bulunan arsada devam eden inşaata ait olan istinat duvarında oluşan deformasyon sabah 09.00 sularında tespit edilmiştir. Mevcut tehlike arz eden durum kontrolü için İzmit Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Kocaeli İl Müdürlüğü ve AFAD Kocaeli İl Müdürlüğü'ne haber verilmiştir. İlgili birimlerden gelen ekiplerce durum yerinde tespit edilmiş ve yapılan tespitler sonucu tedbir amaçlı olarak binanın boşaltılmasına karar verilmiştir. Bunun üzerine tahliye planına uygun olarak kurumumuzda kalan yaşlılarımızdan ailesi yanına izinli gidebilecek 38 yaşlı ailelerine izinli olarak gönderilmiş, kalan 54 yaşlımız ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün diğer kuruluşlarına misafir olarak yerleştirilmiştir. Kurumumuzda kalan yaşlılarımız, yaşanan olaydan dolayı herhangi bir sağlık sorunu yaşamamışlardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.

İHA
75
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS