İDOMENİ'DEKİ SIĞINMACI KAMPINDA CUMA NAMAZI

İdomeni'deki Sığınmacı Kampında Cuma Namazı

Yunanistan'ın İdomeni kasabasındaki kampta bekleyen sığınmacılar, ilk kez çadırda cuma namazı kıldı- Gümülcineli imam Demirli: "İnşallah Cenabıhak, ummadığımız bir yerden bir çıkış kapısı açar"

İDOMENİ (AA) - Yunanistan'ın Makedonya sınırındaki İdomeni kasabasında bulunan kampta Avrupa yolculuklarına devam etme umuduyla bekleyen sığınmacılar, bugün ilk kez çadırda cuma namazı kıldı.

Kampı ziyaret ederek sığınmacılarla görüşen Gümülcineli imam Cihad Demirli, bir çadırda cuma namazı kıldırdı.

Sığınmacılara Kur'an-ı Kerim okuyan Demirli, cuma namazının ardından sığınmacılarla sohbet etti.

Demirli, AA muhabirine, Gümülcine'deki bir camide din görevlisi olarak çalıştığını, İdomeni kasabasındaki kampa Gümülcine Müftülüğünün girişimiyle Yunanistan Din İşleri Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığının bilgisi dahilinde geldiğini söyledi.

Kampı ziyaret amacının buradaki insanların sıkıntılarını dinlemek ve bir nebze olsun dertlerini, hüzünlerini ve sevinçlerini paylaşmak olduğunu aktaran Demirli, karşılaştığı manzaradan dolayı üzüntü duyduğunu ifade etti.

Bir hafta önce de Kavala'daki bir kampta aynı şekilde cuma namazı kıldırdığını söyleyen Demirli, "Bu kardeşlerimizin durumu inşallah en yakın zamanda, en güzel şekilde hallolur. Bizim elimizde olan bir şey değil. Bunlardan yetkililer sorumludur. İnşallah Cenabıhak ummadığımız bir yerden bir çıkış kapısı açar." diye konuştu.

Yaklaşık 12 bin sığınmacının bulunduğu İdomeni'deki kampta bir aydır sınırın açılmasını bekleyen sığınmacılar ağır koşullar altında yaşam mücadelesi veriyor.

AA
26
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS