İKİ İLDE PKK OPERASYONU: 11 TERÖRİST ÖLÜ

İki ilde PKK operasyonu: 11 terörist ölü

Genelkurmay Başkanlığı, Mardin ve Şırnak'ta yapılan operasyonlarda 11 PKK'lının öldürüldüğünü açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı, Mardin ve Şırnak’taki operasyonlarda toplam 11PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesindeki açıklamada, Mardin’inNusaybin İlçesi’nde 6 ve Şırnak’ta 5 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesindeki ’Önemli Yurtiçi Olaylar’ bölümünde yer alan dün meydana gelen olaylara ilişkin bilgiler şöyle:
 
* Mardin / Nusaybin’de devam eden operasyonda; Altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 334’dür.) Beş el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 768’dir.)
 
* Şırnak’da devam eden operasyonda; Beş bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 308’dir.) Dokuz el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 864’dür.)
 
* Hakk?ri / Çukurca kırsalında devam eden operasyonda; beş Kaleşnikof piyade tüfeği, bir M-4 piyade tüfeği, bir av tüfeği, iki kurusıkı tabanca, 385 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 24 M-4 piyade tüfeği fişeği, 11 Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, bir M4 piyade tüfeği şarjörü, 100 kurusıkı tabanca fişeği, bir el yapımı patlayıcı düzeneği, iki Kaleşnikof piyade tüfeği hücum yeleği, yurt içine yasa dışı yollarla sokulan muhtelif cins ve miktarda malzeme (oto yedek parçası, 3.650 karton sigara, 120 kg çay, 5.885 adet kol saati, 57 bayan cüzdanı, 900 bayan şalı, 50 kadın tişörtü, 50 çift spor ayakkabısı) ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiştir.
 
* Ağrı / Merkez’de icra edilen operasyonda, bir adet güneş paneli, bir adet lazer hedef noktalayıcı ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.
 
* Hakk?ri / Şemdinli’de icra edilen operasyonda; Üç el yapımı patlayıcı, Muhtelif cins ve miktarda mühimmat, (bir adet 81 mm havan mühimmatı, yedi adet 60 mm havan mühimmatı, üç adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 1.747 adet 12,7 mm Uçaksavar makineli tüfeği fişeği, 271 Biksi makineli tüfeği fişeği, 545 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 42 el bombası, 46 adet el bombası fünyesi ) El yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif cins ve miktarda malzeme, ( bir adet kablolu el yapımı patlayıcı düzeneği, iki adet elektrikli komuta kontrol sistemi, 36 adet büyük boy pil, 11 adet demir testeresi bıçağı, 100 m elektrik kablosu, bir top bobin teli, bir adet 12 volt akü,) Muhtelif cins ve miktarda malzeme (beş Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, bir adet 100’lük Uçaksavar makineli tüfeği şeridi, dört adet Dragunov keskin nişancı tüfeği kütüklüğü, dokuz Kaleşnikof piyade tüfeği kütüklüğü, bir sırt çantası ) ele geçirilmiştir.
 
* Şırnak / Silopi’de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu 10 terörist, güvenlik güçlerine teslim olmuştur.
 
* Irak kuzeyi Hakurk ve Gara bölgelerinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen silah mevzii, sığınak, barınak ve mağaralar, icra edilen hava harek?tı ile imha edilmiştir.
 
* Mardin / Savur’da yabancı uyruklu PKK / PYD mensubu bir terörist yakalanarak gözaltına alınmıştır.
 
* Gümüşhane / Kürtün’de Akköy / HES’e ait Acil Tahliye Binasına bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından patlayıcı madde kullanılarak saldırı düzenlenmiştir. (3-5 Mayıs 2016)
 

218
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS