YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

İL MÜFTÜSÜ GÜVEN VALİ ORHA N DÜZGÜN’Ü ZİYARET ETTİ

İl Müftüsü Güven Vali Orha N Düzgün’ü Ziyaret Etti

İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Kutlu Doğum Haftası öncesi müftü yardımcıları ve merkez ilçe müftüleriyle birlikte Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ü...

İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Kutlu Doğum Haftası öncesi müftü yardımcıları ve merkez ilçe müftüleriyle birlikte Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ü makamında ziyaret etti.

İl Müftü Yardımcıları Mahmut Taşyapan, Galip Koçer, Salih Sezik, Atıf Akşit ve Melikgazi İlçe Müftüsü Musa Dolar ve Talas İlçe Müftüsü Esat Yapıcı'nın da hazır bulunduğu ziyarette İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Vali Orhan Düzgün'e Kutlu Doğum Haftası'nda yapılacak olan etkinliklerle ilgili bilgi verdi. İl Müftüsü Güven, haftanın sembolü olarak Vali Düzgün'e gül hediye etti.

Kutlu Doğum Haftası'nın Hz. Peygamber'i anlamak adına bir vesile olmasını dileyen Vali Düzgün, Hz. Peygamber'in yaşantısını örnek alarak yaşamanın son derece önemli olduğunu belirtti.

Toplum huzurunun ön koşulunun dini doğru algılamaya ve anlamaya bağlı olduğunu belirten Vali Düzgün, son zamanlarda İslam adına hareket ettiğini ifade ederek terör örgütü faaliyetinde bulunan grupların dine verdiği zarara değindi. Vali Düzgün, İslamiyet'in yanlış anlaşılmasına neden olay söz konusu olaylar karşısında, Müslümanlara İslam dinini doğru yaşayarak tanıtmak adına önemli görevler düştüğünü kaydetti.

1989 yılından bu güne kadar her yıl 14-20 Nisan tarihleri arası Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri düzenlendiğini belirten İl Müftüsü Güven ise bu yıl Kutlu Doğum Haftasının Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 9-20 Nisan arasında 12 günlük bir süre içinde gerçekleştirileceğini ifade etti. Kutlu Doğum Haftası kapsamında 50'ye yakın program düzenlediklerini de dile getiren İl Müftüsü Güven, en kapsamlı programın 15 Nisan Cuma akşamı Kadir Has Kongre Merkezi'nde olacağını sözlerine ekledi.

İHA
64
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS