• Hollywood filminde inanılmaz Erdoğan detayı
  • Lise cinayetinin ardından satanist örgüt çıktı
  • İstanbul'da dev operasyon ! Giriş çıkışlar tutuldu
  • Erdoğan'dan AK Parti'ye referandum talimatı
  • İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

İMAM HATİP LİSELERİ’NDEN “GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ”NE BÜYÜK İLGİ

İmam Hatip Liseleri’nden “Girişimcilik Semineri”ne Büyük İlgi

KOSGEB ile Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği protokol kapsamında İmam Hatip Liseli öğrencilere yönelik...

KOSGEB ile Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği protokol kapsamında İmam Hatip Liseli öğrencilere yönelik olarak "İmam Hatip Liselerinde Girişimcilik Ruhu Canlanıyor" konulu seminerlerin 3.'sü Ankara'da gerçekleştirildi.

Ankara MEB Şura Salonunda düzenlenen programa Ankara'da bulunan Etimesgut Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Keçiören Ayvalı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mamak Şehit Nuri Pamir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mamak Hüseyin Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Demetevler Kız Anadolu İmam Hatip Liselerinden 1200'e yakın öğrenci katıldı.

Programın Açılışında konuşan KOSGEB Başkanı Recep Biçer, KOSGEB'in yaklaşık 25 senedir Türkiye'de KOBİ diye adlandırdığımız Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere destek veren, gelişimine katkı sağlayan kamu kuruluşu olduğunu, kamu kaynaklarıyla devletimizin, milletimizin ve işletmelerimizin gelişimi amacına gayret gösterdiklerini dile getirdi. Biçer, İmam Hatip Liseli gençlerin her birinin birer girişimci adayının olduğunu söyledi. Girişimci olmanın lider olmakla ilgili olduğunu da belirten Biçer, "Tarihimizde bizlere örnek olacak girişimci ruhlu birçok lider var. Gemileri karadan yürüterek İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet bunun en güzel örneklerindendir. Siz gençlerin de bu liderleri örnek almalarını diliyorum. Lider ruhunuzla girişimcilik noktasında yapacağınız gayretli çalışmalarla ailenizde, akrabalarınız arasında ve çevrenizde her zaman örnek gösterilen gençler olmanızı istiyorum" şeklinde konuştu.

Programda Gelişim Uzmanı Dr. Ala Elcircevi, öğrencilere girişimcilik ruhunun canlandırılması konusunda bir sunum yaptı. Dr. Ala Elcircevi, dünyanın en önemli kişisinin kendimiz olduğuna vurgusunu yaptı. Kendisine değer vermeyene, önemli görmeyene kimsenin bir değer vermeyeceğini belirten Elcircevi, "Benimle yola çıkanlar neden benden başarılı oldular? Sorusunun cevabı yine bizim içimizde. Kendimizi yenilememiz gerek. Neden olmasın? dememiz gerek. Başarılı olmak mı istiyoruz? O zaman başaracağımıza inanmalıyız" dedi.

İHA
82
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS