• Hollywood filminde inanılmaz Erdoğan detayı
  • Lise cinayetinin ardından satanist örgüt çıktı
  • İstanbul'da dev operasyon ! Giriş çıkışlar tutuldu
  • Erdoğan'dan AK Parti'ye referandum talimatı
  • İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI

IŞİD O TANKLARI VURDU MU ?

IŞİD o tankları vurdu mu ?

TSK kaynakları IŞİD saldırısında bir obüsün hafif şekilde hasar gördüğünü açıklarken 3 tankın vurulduğu iddiasını yalanladı.

Gaziantep'in Karkamış ilçesinin karşısında bulunan IŞİD denetimindeki, Suriye'nin Carablus kentinden bugün Türkiye tarafına havan atışı yapıldı. Tanksavar silahıyla açılan ateşte ise bir fırtına obüsünün yanındaki mühimmat isabet aldı, alev çıktı. Terör örgütü IŞİD hesapları ise 3 tankın vurulduğu propagandasını yaptı. Ancak askeri kaynaklar bu iddiayı yalanladı.

TSK kaynakları obüsün hafif şekilde hasar gördüğü, ciddi bir hasarın olmadığı, yaralanan herhangi bir askerin bulunmadığını belirtiyor. Bölgedeki kaynaklar ise saldırı sonrası top atışı ile vurulan IŞİD mevzilerinde 11 teröristin öldürüldüğünü belirtiyor.

Bugün Gaziantep'in Karkamış ilçesinin karşısında bulunan IŞİD denetimindeki Suriye'nin Carablus kentinden Türkiye tarafına havan atışı yapıldı. Havan mermilerinden biri, sınır hattındaki Fırtına obüsüne isabet etti. IŞİD mevzilerine yönelik hemen karşılık verildi. Bölgedeki kaynaklar, "Top atışı ile dövülen mevzilerde 11 IŞİD militanının öldürüldüğünü söyledi. Yaşanan olay sonrası terör örgütü IŞİD üyeleri sosyal medya üzerinden 3 tankın vurulduğu propagandasını yaptı. Ancak güvenlik yetkilileri iddiayı yalanladı.

CNNTürk muhabiri ise canlı yayında özetle şu bilgileri verdi: Herhangi bir tankın isabet alması söz konusu değil. Bir Fırtına obüsünün yanındaki mühimmat isabet aldı. Yaralanan yok.  Saldırı sonrası IŞİD'li teröristeler ait havan mevzisi vuruldu. Daha sonra o bölgeye koalisyon uçaklarıyla İHA'ların sevk edildiği, onların da vurulmuş havan dışında bir şey görmediği öğrenildi. 

Yetkililer 1 obüsün isabet aldığını, ciddi bir hasarın olmadığını, ateş gelen noktanın da yoğun olarak vurulduğunu ifade ediyorlar. 

SABAH 5 HAVAN ATILMIŞTI

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Suriye'nin Cerablus şehrine bağlı Elvaniye köyünden saat 11.00 civarında, Karkamış ilçesi sınırındaki Türkyurdu Mahallesi'ne 5 havan mermisi atıldığını söylemişti. Mermilerden 3'ünün boş araziye düştüğünü belirten Yerlikaya, "Hudut karakolu yakınına düşen mermilerden biri sınır hattındaki Fırtına obüsüne isabet etti. Obüste hafif hasar oluştu, ölen ya da yaralanan olmadı. Olayın ardından DAEŞ mevzileri Fırtına obüsleriyle ateş altına alındı" demişti. 

ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

Gaziantep'in Karkamış ilçesinde, Köprübatı Hudut Karakolu Fırat Nehri yakınındaki ada bölgesinin 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirildi.

1967
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS