IŞİD PEŞMERGE'YE SALDIRDI !

IŞİD Peşmerge'ye saldırdı !

Kanlı terör örgütü IŞİD Peşmerge'nin cephelerine saldırdı.

Terör örgütü IŞİD'in Musul'un Başika, Hazır ve Güver bölgelerindeki Peşmerge cephelerine saldırısında iki kişi öldü. Peşmerge güçleri, IŞİd saldırılarını püskürttüğünü açıkladı.

Irak'ta terör örgütü IŞİD'in Musul çevresindeki Peşmerge cephelerine saldırısında iki kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. 

Başika Cephesi Peşmerge Komutanı Hamid Efendi, "IŞİD, sabah erken saatlerde üç koldan Başika, Hazır ve Güver cephelerine saldırmaya başladı. Hazır Cephesi'nde bir teröristin kendini patlatması sonucu iki Peşmerge hayatını kaybetti." dedi. 

Saldırıların tamamen püskürtüldüğünü aktaran Efendi, IŞİD'in aralıklarla Peşmerge cephelerine havan topu attığını kaydetti. 

IŞİD, 2 YILDIR MUSUL'U KONTROLÜ ALTINDA TUTUYOR

Terör örgütü IŞİD'in 10 Haziran 2014 tarihinden bu yana elinde tuttuğu Musul kentinin batı, kuzey ve doğu bölgeleri Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge güçleri tarafından kontrol ediliyor. 

Irak ordu güçleri de Musul'un güneyden kuşatılması için 24 Mart'ta geniş çaplı operasyon başlatmış ve 25 Ağustos'ta kent merkezinden yaklaşık 60 kilometre mesafede yer alan stratejik Kayyara kasabasını geri almıştı.

2614
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS