• Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
  • 3 milyon mülteci Türkiye yolunda !
  • Adil Gür'den referandum anketi
  • Avrupa yaz saatine geçti, Türkiye'de saatler şaştı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

İŞKUR KAYSERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İŞVERENLERİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

İşkur Kayseri Organize Sanayi Bölgesi İşverenlerine Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

Çalışma ve İŞKUR Müdürlüğü tarafından Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB) işverenlerine tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Çalışma ve İŞKUR Müdürlüğü tarafından Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB) işverenlerine tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

KOSB Konferans Salonu'nda düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Çalışma ve İŞKUR Müdürü Rıfat Çetinkaya, 2016 Mart ayı sonu itibariyle 12 bin 952 kişiye işsizlik sigortası kapsamında ücret ödediklerini söyleyerek kentteki en büyük işverenlerden biri konumunda olduklarını vurguladı. Çetinkaya; "Kendimize göre eksik konuları çıkarttık, daha iyi neleri yapabiliriz, sanayicilerimize nasıl faydalı olabiliriz onları çıkardık. Biz ürünümüzü, hizmetimizi yeterince tanıtamadığımızı düşünüyoruz. O yüzden bu toplantılarımızı tek ve grup bazında yapalım dedik. Bu toplantılarımızın amacı istihdam. İstihdamı artırmak ve onları size tanıtmak istiyoruz. Birinci konumuz işgücü piyasasının araştırılması ve çalışma ilişkilerinde yaşanılan sorunlar şeklinde. İl Müdürlüğümüz 2016 Mart itibariyle 47 programda 1770 kişiye toplum yararına program uygulamış. İşbaşı eğitim programı 725 programda bin 389 kişiye uyguluyor. Bin 389 kişi bana göre çok az bir rakam. Parasını biz veriyoruz, her türlü şeylerini devlet karşılıyor. Acaba istihdam niye artmıyor diye düşünüyoruz. İşsizlik sigortasından da Mart ayı sonu itibariyle 12 bin 952 kişiye bir şekilde ücret ödüyor. Yani Kayseri'deki büyük işverenlerden bir tanesiyiz. Bizim işveren olma gibi bir niyetimiz yok" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından toplantıya katılanlara "Mesleki eğitim kursları ve toplum yararına program', "Engelli çalıştırma zorunluluğu ve uygulamaları', "İşgücü piyasası talep araştırması', " İşbaşı eğitim programı ve teşvikleri', " Çalışma ilişkileri iş ve işlemleri" konularında bilgiler aktarıldı.

Programa İŞKUR yetkililerinin yanı sıra, Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürü Ali Yaprak, Endüstriyel Tasarım Merkezi Proje Yöneticisi Ali Kulak ve sanayiciler katıldı.

İHA
113
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS