• 15 Temmuz ile ilgili gündemi sarsacak Devlet Bahçeli iddiası
  • Gözaltına alınmıştı; Atatürk'e benzeyen Göksel Kaya serbest
  • İşte Tunceli'de öldürülen teröristler
  • Hakkari'den acı haber: 1 asker şehit oldu
  • Sonar'ın anketinden ''Hayır'' çıktı

İŞTE IŞİD'İN MİT ANALİZİ !

İşte IŞİD'in MİT analizi !

Kanlı terör örgüyü IŞİD'in MİT çalışanlarını tanıma rehberi hazırladığı prtaya çıktı.

Terör örgütü IŞİD’in MİT ve Emniyet İstihbarat‘ın yapısıyla ilgili çalışma yapıp üyelerine ‘istihbaratçıları tanıma ve takipten kurtulma rehberi’ hazırladığı ortaya çıktı. ‘Gözlük-tespih çıkarma, iki elin cepte olması, köşe başında telefonla konuşma’ gibi işaretlerden takibin anlaşılabileceği anlatılırken “Komşun, bakkalın MİT’çi olabilir” denildi.

Hürriyet'ten Mesut Hasan benli'nin haberine göre Ankara Tren Garı’nda 103 kişinin öldüğü katliamla ilgili Ankara Başsavcılığı’ndaki soruşturma dosyasına giren belgelerde IŞİD’in önemli bilgilerine ulaşıldı. ‘mahsun. docx’ adlı belgede, MİT personeli ve istihbaratçılarla ilgili değerlendirmeler yapılırken, “MİT’in başına ABD’de yetişen Hakan Fidan’ın getirilmesiyle Amerikan usulü çalışma şekli benimsenmiştir” ifadesi yer aldı. Belgeden bazı tespitler:

PSİKOLOJİK YÖNTEMLER

Takipte kullandıkları yöntemlerden biri psikolojik baskıdır. Bazen haberlerdeTürkiye’ye teröristlerin girdiği ve eylem hazırlığında oldukları söylenir. Ve gerçekten böyle bir şey varsa birbirlerinden habersiz kardeşler ameli iptal ederek ya da temasa geçerek hareket ederler. Böylelikle ya ortaya çıkarlar ya deşifre olduklarını sanıp dağılırlar.

Bazen hedef şahsa kendilerini kasıtlı hissettirler ki heyecanlansın ve panik yaparak hataya düşsün.

Takipte kendi aralarında kullandıkları bazı işaretler: Gözlükleri çıkarmak veya takmak, cepten mendil çıkarıp kullanmak, ayakkabı bağlamak, tespih çıkartmak veya iki eli cebe koymak, ceketi çıkartmak ve omuza atmak, ceketin düğmelerini iliklemek veya açık bırakmak, köşe başlarında telefonla konuşmak, sırtını dönmek...

Takibi yapan kişiler genelde atik, soğukkanlı, hedef bölgesine uygun davranış ve giyim, fark edilemeyeceği mesafede yürüyüş, genelde hedefin karşı kaldırımında yürümesi, karşı karşıya kaldığında adres sorması veya afallaması, aynı taşıta binip inmesi, bazen absürt giyim ve konuşma tarzı...

ATLATMAK İÇİN

Araçlı takibin atlatılması: Hızlı hareket ve ansızın durmak, tali yola girip ansızın durmak, hızlı hareket ve sinyal vermeksizin dönmek, durup aksi yöne gitmek, kavşakta turlamak, virajlı yollar kullanarak (S) çizmek veya hatalı U dönüşleri yapmak, çıkmaz sokağa girmek, takip riski olan aracımızın peşine, onu belli mesafeden takip edecek başka araç görevlendirmek...

Şayet takip hissedilirse araç uygun bir yere bırakılarak yaya veya toplu taşımayla devam edilir. Ya da taksiye binilip, uygun bir yerde inilerek yolun tam karşısına geçilir ve ters istikamete başka taksiye binilir. Eğer takip elemanı, kardeşle aynı toplu taşıma aracında ise kardeş kapıya yakın durur ve kapı kapanacağı sırada hızla araçtan inebilir.”

KENDİ ADAMLARINA: İSLAMİ DEĞİL CAHİL ORTAMLARDA BİLİNİN

Aynı belgede IŞİD, keşif yapılacak yerlerde çekilecek kamera kaydı ve etrafta şüphe uyandırmama konusunda örgüt üyelerine şu uyarılarda bulunmuş:

“Çevreci olarak mümkünse kaydı, giyim ve kuşamın dikkat çekmeyecek şekilde olması,aile bağlarının korunması, İslami çevreyle değil cahil ortamlarda bilinmesi, çift kamera kartı taşınması, biriyle manzara diğeriyle salon çekimi yapılması, çekilen videoların şahsi bilgisayarda izlenmemesi, çekimlerde sesin iptal edilmesi, gezilen mekanlarda iki günde bir değişik elbise giyilmesi, yol aramaları ve rutin polis durumlarında doğal davranılması, her mekana uygun mazeret uydurulması, mekanın önce genel sonra özel çekimi, yansımalara dikkat edilmesi...”

1231
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS