YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

İZMİR'DE AFİŞ GERGİNLİĞİ (2)

İzmir'de Afiş Gerginliği (2)

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun karikatürize edilmiş afişisini, aralarında AK Partililer'in de...

AK PARTİ İL BAŞKANI DELİCAN'DAN CHP'YE ELEŞTİRİ

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun karikatürize edilmiş afişisini, aralarında AK Partililer'in de bulunduğu bir grup genç tarafından hazırlanıp asıldığını doğruladı. Delican, afişlerin CHP'li belediyelerin zabıta ekipleri tarafından parçalandığını öne sürerek, şöyle konuştu:

"Bu afişte, "Küfür etme, istifa et" deniyor. Bunun neresi suç? Bu kadar hoşgörüsüzlük, tahammülsüzlük, dengesiz güç kullanımı var mı? CHP'li belediyelerin imkanlarıyla yüzlerce zabıta çılgınlar gibi saldırarak ayaklı panoları, afişleri paramparça etmişler. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Zabıtanın görevi bunları toplamak mı? Ellerinde yazı yok, nasıl topluyorlar? En doğal eleştiri hakkını suç olarak görüyorlarsa şikayette bulunuyorlarsa yazıklar olsun."

Öte yandan CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, İzmir Valiliği ve İzmir Emniyet Müdürlüğü hakkında değil afişi asanların bulunması için şikayette bulunduklarını söyledi.

FOTOĞRAFLI

DHA
55
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS