• Kan donduran vahşet: 84 kadına tecavüz etmiş !
  • FETÖ, Betternet uygulamasıyla haberleşiyor
  • İstanbul'daki özel hastanede skandal görüntü
  • Erdoğan: Atatürk olsa ''evet'' derdi
  • ''Almanya, MİT'in verdiği listedeki isimleri uyardı''
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

KARAER; “ŞİDDETE BAŞVURAN SAĞLIK GİDERLERİNİ KENDİ ÖDESİN”

Karaer; “Şiddete Başvuran Sağlık Giderlerini Kendi Ödesin”

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, şiddetin önlenmesi için sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan kişinin sağlık giderlerini 6 ay süreyle...

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, şiddetin önlenmesi için sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan kişinin sağlık giderlerini 6 ay süreyle kendisinin ödemesi gibi önlemler alınabileceğini belirtti.

Sağlık-Sen Genel Merkezi'nin sağlıkta şiddet konusunda çalışmalarını sürdürdüğüünü belirten Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, en son sağlıkta şiddet uygulayanların tutuklu yargılanmasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne öneri sunduklarını belirterek, "Bununla alakalı kanun düzenlemesi çıkmış olmasına rağmen maalesef uygulaması noktasında sıkıntı vardı. Önümüzdeki günlerde görüşülecek bu tasarıda tutuklu yargılanmayla ilgili TCK'da da değişiklik yapılacak. Bu konuyla ilgili açıklamayı Sayın Başbakanımız 14 Mart Tıp Bayramı'nda yapmıştı. Biz Sağlık Sen olarak şiddet konusunda dünden bugüne kadar birçok çalışma yaptık. Raporlarımızla birlikte şiddet tedbirlerini de ortaya koyduk" diye konuştu.

Şiddetin önlenmesi için sundukları önerilerden birisinin de sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan kişinin sağlık giderlerini 6 ay süreyle kendisinin ödemesi olduğunu kaydeden Karaer, "Tutuklu yargılama süreci başlatılırsa, bu iş çözülmüş olacak. Ancak yine sorun çözülmezse önümüzdeki süreçte bu önerimizi de sunacağız" dedi.

"YENİ ANAYASA İÇİN GÖREVE HAZIRIZ"

Sağlık-Sen'in dün olduğu gibi bugün de vesayetin getirdiği Anayasa yerine; tamamı sivil, milletin yanında olan özgürlüklerin önünün açıldığı yeni anayasa talep ettiğini kaydeden Karaer, "Yeni Anayasa'nın mutlaka hazırlanması gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda da buradan meclisteki bütün siyasi partilerin genel başkanlarına ve milletvekillerine sesleniyorum. Türkiye'nin artık yeni ve sivil bir anayasaya ihtiyacı var. Bu anlamda milletten almış olduğunuz sorumluluğun gereğini yerine getirin. Biz de Memur-Sen ailesi olarak bu konuda üzerimize ne düşüyorsa sonuna kadar yapmaya hazır olduğumuzu söylüyoruz" şeklinde konuştu.

İHA
57
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS