• Sonar'ın anketinden ''Hayır'' çıktı
  • Sinan Oğan'ın toplantısında arbede çıktı
  • Devlet Bahçeli: ''Ülkücüyüm diyen...''
  • Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

KILIÇDAROĞLU, ADİL ÖKSÜZ SORUSUNU CEVAPSIZ BIRAKTI

Kılıçdaroğlu, Adil Öksüz sorusunu cevapsız bıraktı

Sendikacılarla bir araya gelip işçilerle yemek yiyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, Adil Öksüz sorusunu yanıtsız bıraktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Turhal Şeker Fabrikası'nda sendikacılarla görüştü, işçilerle yemek yedi. Kılıçdaroğlu, FETÖ'cü Adil Öksüz'ün MİT ajanı olup olmadığına ilişkin soruya, "O soru ayrı, onlar ayrı" diyerek yanıt vermedi.

CHP Tokat İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "Şeker Çalıştay'ına katılmak üzere dün Turhal'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu sabah ilk olarak Turhal Şeker Fabrikası'nı ziyaret etti. Otelden fabrikaya yürüyerek geçen Kılıçdaroğlu, önce fabrika çalışanları ile görüştü. Daha sonra Şeker- İş Sendikası Turhal Şube Başkanı Mehmet Elvan Yılmaz'la görüşen Kılıçdaroğlu, fabrikada çalışan geçici işçilerin sorunlarını dinledi. Geçici işçiler, kendilerine kadro verilmesi için yardım istedi.

Turhal Şeker Fabrikası'nın Türkiye'nin en köklü fabrikalarından biri olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Şeker Fabrikası'nın hem Turhal, hem de Türkiye için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. 1934 yılında üretime başlayan bir fabrika. Dolayısıyla Cumhuriyetin ilk kurduğu fabrikalardan birisi" dedi.

Fabrikayı daha iyi teknolojilerle donatmak yerine atıl hale getirmek, yeni işçi almamak yoluyla bu fabrikaları elden çıkarma düşüncesi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu düşünce dünün düşüncesi değil. Bu düşünce yaklaşık 20-25 yıldır Türkiye'nin gündeminde. Şimdi siz biraz önce dediniz ki, "Biz partiler üstü bir anlayışla hareket ediyoruz." Şimdi partiler üstü düşünceyle hareket ederseniz bu son kaçınılmazdır. Bu fabrikada elinizden gider. Sizden tek isteğim var. Siz işçinin hakkını savunan bir sendikasınız. Bu fabrika burada olmalı mı? Evet olmalı. "Bu fabrika burada olmalıdır, bu fabrikaya yeni işçi alınmalıdır, geçici işçilere kadro verilmelidir" diyen siyaset anlayışına destek vermeniz gerekir."

Kemal Kılıçdaroğlu'na buradaki görüşmesinin ardından çeşitli sorular yöneltildi. Bu soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Adil Öksüz MİT ajanı mı?" sorusuna "O soru ayrı, onlar ayrı" diyerek yanıt vermedi. Kılıçdaroğlu, fabrikada işçilerle öğle yemeği yedikten sonra pancar üreticileri ve sivil toplum örgütleriyle spor salonundaki toplantıya geçti.

FOTOĞRAFLI

DHA
7819
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS