• Bakan'dan kıdem tazminatı açıklaması
  • TSK PKK'ya bomba yağdırdı
  • Antalya'da Milli zafer !
  • ''Cinci hoca'' insaları böyle kandırdı !
  • Seçmenler sınırı yürüyerek geçmeye başladı
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

KİLİS TİCARET VE SANAYİ ODASI, ROKET SALDIRILARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Kilis Ticaret Ve Sanayi Odası, Roket Saldırılarıyla İlgili Açıklama Yaptı

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan açıklamada, "Sınırımızda devam eden yangın ne yazık ki Kilis'imize de sıçramaya başlamış, bir huzur kenti...

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan açıklamada, "Sınırımızda devam eden yangın ne yazık ki Kilis'imize de sıçramaya başlamış, bir huzur kenti olan Kilis'in güvenliğini tehdit eder duruma gelmiştir" ifadelerine yer verildi.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada, 2011 yılında Suriye'de başlayan iç savaş sonrası Kilis'in yoğun bir Suriyeli göçüne maruz kaldığı belirtildi. Açıklamada, "Ülkemizin uyguladığı açık sınır politikası Kilis'e kendi nüfusundan fazla yabancı nüfusun yerleşmesine sebep olmuştur. 3 ayda biteceği söylenen bu savaş 5. yılına girmiş ve daha ne kadar devam edeceği ise bilinmemektedir. Sınırımızda devam eden yangın ne yazık ki Kilis'imize de sıçramaya başlamış, bir huzur kenti olan Kilis'in güvenliğini tehdit eder duruma gelmiştir. Farklı zamanlarda Kilis'in muhtelif yerlerine düşen roketler masum kardeşlerimizin şehit olmasına, birçok hemşehrimizin de yaralanmasına sebep olmuştur. Bu vesileyle şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Neticede ülkemiz savaşa girmeden Kilis savaş ortamına sürüklenmiştir. Bu kargaşada Kilis'e ne zaman roket atılacağı ve nereye düşeceği bilinmemektedir. Kilis'te kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır. İlginç olan Kilis'e roket yağarken, ülkemizi yöneten yetkililerden ciddi bir açıklama duyulmamıştır. Yapılan açıklama sadece "angajman kurallarına göre misli ile karşılık verildi'den öteye gidememiştir. Kilis'e atılan her roket Kilis'ten birçok şey alıp götürmüştür. Ekonomisi çökmüş, esnaf dertlidir. Yatırım ortamı kalmamış, birçok yatırım talebi geri çekilmiştir. Halkın huzuru bozulmuş, geleceğe endişe ile bakmakta, tedirgin yaşamaktadır. Böyle bir ortamda halkın rahatlatılmasına yönelik bir çalışma yapıldığı görülmemiştir. Kilis, ülkemizin 81 vilayetinden biri olan güzide bir sınır şehridir. Ülkemizin sınırlarını korumak ise devletimizin görevidir. Halkımızın can ve mal güvenliğinin korunması ise yine devletimizin asli görevidir. Bu konuda her türlü tedbiri ve gerektiğinde yaptırımları uygulamak büyük ve ciddi devletlerin yapması gereken iştir. Sınırlarımızın dışından ülkemize yapılan bir saldırıda ciddi ve güçlü bir devletin yapması gereken etkili yaptırımlar olmalıdır ve Kilisliler de bunu beklemektedir" denildi.

İHA
76
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS