• Başbakan'dan flaş seçim barajı açıklaması
  • Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na şok sözler
  • 15 Temmuz ile ilgili gündemi sarsacak Devlet Bahçeli iddiası
  • Gözaltına alınmıştı; Atatürk'e benzeyen Göksel Kaya serbest
  • İşte Tunceli'de öldürülen teröristler
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

KIZILAY’DAN İMAM VE MUHTARLARA EĞİTİM

Kızılay’dan İmam Ve Muhtarlara Eğitim

Manisa'nın Salihli ilçesinde Türk Kızılay'ı tarafından "Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi" ve "Afet Zararlarını Azaltma" programı çerçevesinde...

Manisa'nın Salihli ilçesinde Türk Kızılay'ı tarafından "Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi" ve "Afet Zararlarını Azaltma" programı çerçevesinde imam ve muhtarlara eğitim semineri verildi.

Eğitim semineri Kültür Merkezi Salonu'nda imamlara, Öğretmen Evci'nde ise muhtarlara verildi. İlçe Kaymakam Ertan Peynircioğlu, İlçe Müftüsü Nurullah Sadıç, Manisa Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Ali İsmet Nardalı, Salihli Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Yardımcı Doçent Doktor Ufuk Berberoğlu, Salihli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sezgin Güleç'in de yer aldığı seminerde eğitimi ise Türkiye Kızılay Derneği İzmir Bölge Müdürü Dr. Gökay Gök tarafından verildi.

Kızılay'ın 148 yıllık bir yardım çınarı olduğunu dile getiren Gök, dünyanın her yerindeki yardıma muhtaç insanlara yardım elini uzattığını söyledi. Kızılay'ın ülkenin en önemli ihtiyaçlarından kan ihtiyacını karşıladığını ifade eden Gök "Biz gönüllülerin desteği ile gönülden çalışıyoruz" dedi. Kızılay olarak güvenli kan bulmak için çalıştıklarını belirten Gök "Çünkü belli hastalıklar kan yolu ile geçmektedir. Biz kan bulmak için değil, güvenli kan bulmak için çalışıyoruz. Ancak bizim Kızılay olarak gönüllü bağışçılarımızdan aldığımız kanların yüzde 99.9'u güvenilir durumdadır" dedi.

"SİZLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR"

İmamlara, öğretmenlere ve muhtarlara kan bağışı konusunda büyük görevler düştüğünü anlatan Gök, "Çünkü Kızılay olarak, Ramazan Ayı'nda kan sıkıntısı çekiyoruz. Bu sıkıntının yaşanmaması için, bağışçılarımızın bilinçlendirilmesi gerekiyor. Lütfen kan konusunda her zaman duyarlı olalım, öğretmen, mimar, doktor, imam, muhtar fark etmez, düzenli kan bağışında bulunalım" diye konuştu.

"KAN PARA VE GÜÇLE BULUNMAZ"

Ege Bölgesi'nde ihtiyaç olan 400 bin ünite kanın gönüllü bağışçılardan sağlandığına dikkat çeken Gök şunları söyledi:

"Yurdum insanı kan veriyor, kan ihtiyacı olan vatandaşımızda artık, kapı kapı dolaşarak, kan aramıyor. Çünkü Türkiye'nin kan ihtiyacını Kızılay karşılıyor. Para ile güçle bulunamayan tek şey kandır. Benim aradığım gibi, çocuklarımda kan aramasın. Kan konusunda duyarlı olalım. Bayrağımızın rengi kırmızı, kanımızın da rengi kırmızı, kanımızı ihtiyaç olan kim olursa olsun verirken, din, dil, ırk ayrımı yapmıyoruz."

İHA
63
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS