• Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
  • 3 milyon mülteci Türkiye yolunda !
  • Adil Gür'den referandum anketi
  • Avrupa yaz saatine geçti, Türkiye'de saatler şaştı

KLİMA TEMİZLEYİCİ KULLANILARAK EVDE KLİMA TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

Klima Temizleyici Kullanılarak Evde Klima Temizliği Nasıl Yapılır

Klima temizleyici kullandığınızda hem enerji tasarrufu sağlayarak elektrik faturalarınızın daha az gelmesini sağlayabilir hem de sizlerin ve çocuklarınızın sağlığını olumsuz yönde etkileyen mikroorganizma ve bakterilerden yok edilmesini sağlayabilirsiniz.

Klimalarınızın içerisinde petekler bulunur. Klimanızı çalıştırdığınız andan itibaren, odanızda bulunan toz, kir ve benzeri parçacıklar odadaki havayı çekerken petekler üzerine yapışır. İlk günlerde herhangi bir sorun oluşmaz. Ancak zamanla petek üzerinde biriken kir, toz, leke ve diğer partiküller artmaya başlar. Bu artışın yaşanması sonucu klimanız odanızda bulunan havayı daha zor bir şekilde çekmeye başlamaktadır. Aynı zamanda oluşan kir ve tozlar klimanız üzerinde bakteri ve mikroorganizmaların oluşmasına sebep olur. 

Klima kullanıcıları hep şundan şikayet ederler. 

"İlk zamanlar klimam çok iyi soğutuyordu ya da ısıtıyordu, ancak şu anda eski verimini alamıyorum." 

"Klimamdan kötü kokular gelmeye başladı. "

Bu şikayetlerin sebebi klima petekleri üzerinde oluşan kir, toz, leke, bakteri ve mikroorganizmalardır. Peteklerin tıkanması sonucu klimanızın motoru kendisini daha fazla çalıştırır. Petekler üzerinde biriken toz ve kirler sebebi ile oluşan mikroorganizma ve bakteriler ise kötü kokuların yayılmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda bu mikroorganizma ve bakteriler klimanızdan odanıza esen hava ile sizlerin sağlığını da olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle bebekler ve çocuklar bu zararlı mikroorganizma ve bakterilerinden oldukça yoğun bir şekilde etkilenmektedirler.

Klima temizliğinin neden yapılması gerektiğini yukarıda yazmış olduğumuz sebeplerden dolayı anlamış olmalısınız. Hem aşırı elektrik faturalarından kurtulmak hem de bizlerin ve değerli çocuklarımızın sağlığını olumsuz yönde etkileyen mikroorganizma ve bakterilerin yok edilmesi gerektiği için klima temizliği yapılmalıdır.
 

KLİMA TEMİZLİĞİNİ KOLAYCA YAPABİLİRSİNİZ

Evinizde ve iş yerinizde bulunan klimaların temizliğini oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. ÖZKİMSAN Endüstri Kimyasalları uzman kimyagerleri tarafından üretilmekte olan OK - 131 klima temizleyici ürününü kullanarak, klima petekleri ve soğutma sistemleri üzerinde biriken toz, kir, leke, yağ ve benzeri parçacıkların kolayca temizlenmesini, mikroorganizma ve bakterilerin ise yok edilmesini sağlayabilirsiniz. 
 

KLİMA TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ?

Klimaların üzerinde bir kapak bulunur. Bu kapağı kaldırdıktan sonra OK-131 klima temizleyici ürününü içerisinde koyduğunuz bir fıs fıs yardımı ile peteklere sıkmanız ve ardından 2-3 dakika bekledikten sonra su ile durulamanız (temizlemeniz) yeterlidir. Klimanın bu alanlarından yağın, kiri ve tozların aktığını göreceksiniz. Bu işlemler yapılırken kesinlikle klimanızın elektriği (sigortası) kapalı olmalıdır. Ardından klimanızı açtığınızda farkı gözlemleyebilir ve faturalarınıza nasıl yansıdığını takip edebilirsiniz.
 

OK – 131 KLİMA TEMİZLEYİCİ NASIL KULLANILIR

1. OK-131 klima temizleyici ürünü bir fıs fıs içerisine boşaltınız.

2. Klimanızın kapağını açınız. Bu işlemi yapmadan önce klima elektriğinizi kesiniz. Sigortasını kapatınız.

3. Klima temizleyici ürünü klimanızın peteklerine ve iç aksamına sıkınız. Bu işlemi yaptıktan sonra bir köpürme göreceksiniz.

4. 2-3 dakika bu şekilde bekledikten sonra klima peteklerinizi su ile durulayınız ve aynı zamanda bez ile siliniz.

5. Sizler bu aşamaları yaparak klima içerisinde ve peteklerindeki yağ, kir ve tozlar aşağıya doğru akacak aynı zamanda zararlı mikroorganizmalar ve bakteriler yok edilmiş olacaktır.

6. Klimanızın altında akan pisliği biriktiren ufak bir kova ya da benzeri koruyucular kullanmayı unutmayınız.

Yukarıda anlatılmış olan 6 maddeyi sadece 15 dakika içerisinde uygulayarak hem yaz boyunca enerji tasarrufu sağlayabilir, hem de kötü kokulara sebep olan ve sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen bakteri ve mikroorganizmaların yok edilmelerini sağlayabilirsiniz. 
 

OK-131 KLİMA TEMİZLEYİCİ NASIL SATIN ALABİLİRİM ?

OK-131 1 litre, 5 litre ve 30 litre ambalajlı ürünleri ile satılmaktadır. ÖZKİMSAN Endüstri Kimyasalları klima temizleyici sayfasını ziyaret ederek size uygun olan ambalaj şeklini seçtikten sonra isterseniz havale/EFT isterseniz de kredi kartı ile klima temizleyici ürününü satın alabilirsiniz. Aklınıza takılan bütün sorular için ise 0212 871 52 42 numaralı telefon üzerinden uzman kimyagerler ile görüşebilirsiniz.

Bu sayfada bulunan bütün bilgiler https://www.ozkimsan.com/ sitesi ve ÖZKİMSAN Endüstri Kimyasalları uzman kimyagerleri ile yapılan özel röpotaj aracılığıyla oluşturulmuştur. 

617
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS