• Adana'da kanlı gece ! 5 ölü
  • Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar
  • PKK'dan kaçan terörist yaşadıklarını anlattı
  • Dursun Özbek'ten Hakan Şükür ve Arif Erdem açıklaması
  • İstanbul'da taksici dehşeti
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

KOBİDER GENEL BAŞKANI ÖZGENÇ:

Kobider Genel Başkanı Özgenç:

"Ensar Vakfı'nın Karaman şubesinde utanç verici olayda, bir kişinin yapmış olduğu hatanın tüm kuruma ve fedakarca hizmet veren vakıf mensuplarına mal edilmemesi gerekir. Öğrencilerden sorumlu olan bir öğretmen tarafından yapılan taciz olayının kabul edile

ANKARA (AA) - Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, "Ensar Vakfı'nın Karaman şubesinde utanç verici olayda, bir kişinin yapmış olduğu hatanın tüm kuruma ve fedakarca hizmet veren vakıf mensuplarına mal edilmemesi gerekir. Öğrencilerden sorumlu olan bir öğretmen tarafından yapılan taciz olayının kabul edilebilir ve affedilecek hiçbir gerekçesi olamaz" ifadesini kullandı.

KOBİDER'den yapılan yazılı açıklamada, Özgenç, Ensar Vakfının Karaman şubesinde yaşanan bir takım olaylar nedeniyle bu kuruma karşı yapılan linç kampanyasının haksızlık olduğunu belirterek, öğrencilere yönelik taciz ve tecavüz iddiaları yüzünden bazı kesimler tarafından vakfın karalanmaya çalışıldığını bildirdi.

Vakfın Karaman şubesindeki olayda, bir kişinin yapmış olduğu hatanın tüm kuruma ve Ensar Vakfı mensuplarına mal edilmemesi gerektiğinin altını çizen Özgenç, öğrencilerden sorumlu olan bir öğretmen tarafından yapılan taciz olayının kabul edilebilir ve affedilecek gerekçesinin olamayacağını vurguladı.

Özgenç, "Ancak bir kurumda yaşanmış bir olaydan dolayı o kurum kapatılmış olsaydı 2007 yılında Aziz Nesin Vakfı yurdunda yaşandığı iddia edilen tecavüz olayında, Çatalca'daki Aziz Nesin Vakfı kapatılırdı. Bu tür eğitim vakıfları bundan sonrada yaşanabilecek münferit olaylardan dolayı zarar görmemeli" değerlendirmesini yaptı.

"Ensar Vakfı 10 numara bir vakıftır, siyasete alet edilmemeli" ifadesini kullanan Özgenç, şunları kaydetti:

"Gayesi ve davası insani değerlere bağlı bir nesil yetiştirmek olan saygın bir vakfın bu şekilde karalanmaya çalışılmasını manidar buluyoruz ve bu karalamanın ardında başka bir şeylerin olduğu şüphesi vardır. Çünkü Ensar Vakfı ismi ile müsemma olan bir sivil toplum kuruluşudur. Böyle adice bir şekilde karalanmamalı. Zira Ensar vakfına karşı bir takım çevrelerce bir algı operasyonu düzenlendiği açık. Biz KOBİDER olarak, Ensar Vakfı’nın ülkemiz insanının manevi dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunduğuna tanığız."

AA
89
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS