• İstanbul 23°
  • Ankara 22°
  • İzmir 21°
  • Adana 27°
  • Antalya 25°
  • Bursa 20°
  • Diyarbakır 25°
  • BIST: 80.825
  • Altın: 596,15
  • Dolar: 2,1555
  • Euro: 2,8325
KPSS sınav soruları - 2012 KPSS Orta Öğretim/Önlisans soruları cevapları yorumları nedir

KPSS SINAV SORULARI - 2012 KPSS ORTA ÖĞRETİM/ÖNLİSANS SORULARI CEVAPLARI YORUMLARI NEDİR

KPSS sınav soruları - 2012 KPSS Orta Öğretim/Önlisans soruları cevaplarI indir. OSYM bugün 2012 KPSS soruları 'nı yayınladı.KPSS sınav soruları - 2012 KPSS Orta Öğretim/Önlisans soruları cevaplarI indir. OSYM bugün 2012 KPSS soruları 'nı yayınladı.

2012 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans sınavı bu hafta sonu icra edilecek. Sınav'dan çıkan memur adayları sabırsızlıkla ÖSYM 'nin sınav soruları ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağını merak etmektedir. OSYM Başkanlığı 2012 KPSS sınav soruları hakkında henüz bir resmi açıklamada bulunmamaktadır. 

2012 KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SORULARI CEVAPLARI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

2012 KPSS ortaöğretim/Önlisans sınav soruları ne zaman yayınlanacak,

2012 KPSS sınav soruları ve cevapları için osym.gov.tr 'den resmi bir açıklama geldikten sonra yayınlanacaktır. Tahmini olarak KPSS sınav soruları hafta için yayınlanması beklenmektedir.

2012 KPSS ortaöğretim ve Önlisans sınavında en çok konuşulan konu sınav yerleri olmuştu. Fakat bu konu hakkında osym şu duyuruyu yapmıştı; " 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Önlisans, 22 Eylül 2012 tarihinde Cumartesi sabah ön lisans düzeyinde, 23 Eylül 2012 tarihinde Pazar sabah iseortaöğretim düzeyinde olmak üzere iki oturumda yapılacaktır.

Sınava, ön lisans düzeyinde 743.570 aday, ortaöğretim düzeyinde ise 2.045.962 aday başvuru yapmıştır. Sınava beklenenin üzerinde başvuru yapılması nedeniyle sınavın, öğrenim düzeylerine bağlı olarak iki ayrı günde yapılmasına karar verilmiştir.  2012-KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS Kılavuzunun ilgili hükmü gereği (*), sınava girmek için tercihte bulunduğu sınav merkezindeki sınav salonlarının kapasitesinin yetersizliği nedeniyle bu merkezleri tercih eden adayların bir kısmı, yakın sınav merkezindeki kapasitesi dolmayan sınav salonlarına atanmıştır.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2012 KPSS Önlisans Sınavı bugün yapılacak. Sınav, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM), 159 il ve ilçe merkezinde ve Lefkoşa'da gerçekleştirilecek. Yarın ön lisans için düzenlenecek sınav, Pazar günü ise ortaöğretim düzeyinde yapılacak.

Sınavlar saat 09.30'da başlayacak. Adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden toplam 120 soru için 120 dakika süre verilecek.

Beklenenin üzerinde başvuru yapılması nedeniyle iki ayrı günde yapılmasına karar verilen sınava, ön lisans düzeyinde 743 bin 570, ortaöğretim düzeyinde ise 2 milyon 45 bin 962 aday olmak üzere toplam 2 milyon 789 bin 532 aday girecek.

KPSS HEYECANI BAŞLADI

- Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başladı.

KPSS, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM) 159 il ve ilçe merkezi ile Lefkoşa'da 22 Eylül Cumartesi günü ön lisans ve 23 Eylül Pazar günü ortaöğretim düzeyinde olmak üzere iki oturumda yapılacak. Bugünkü sınav saat 09.30'da başlarken, adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden toplam 120 soru için 120 dakika süre verilecek. Beklenenin üzerinde başvuru yapılması nedeniyle iki ayrı günde yapılmasına karar verilen sınava ön lisans düzeyinde 743 bin 570, ortaöğretim düzeyinde ise 2 milyon 45 bin 962 aday olmak üzere toplam 2 milyon 789 bin 532 aday girecek.

Adayların sınav günü, sınava giriş belgeleri ile nüfus cüzdanı veya pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekirken, nüfus müdürlükleri, nüfus cüzdanı olmayan veya eksiklik bulunan adaylar için 23 Eylül Pazar günü de açık olacak.

Aydın'da kpss heyecanı ilk günü tamamlandı

- Türkiye genelinde 2 milyon 789 bin adayın katılacağı ve iki gün yapılacak olan Ortaöğretim ve Ön Lisans Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) ilk günü Aydın’da sorunsuz tamamlandı.

ÖSYM tarafından 159 il ve ilçe merkezinde ve Lefkoşa'da yapılan KPSS’de bugün ön lisans mezunları ter dökerken; sınav yarında ortaöğretim düzeyinde yapılacak. Ön lisans düzeyinde 743 bin 570 ve ortaöğretim düzeyinde ise 2 milyon 45 bin 962 aday olmak üzere toplam 2 milyon 789 bin 532 adayın girdiği sınavda Aydın’da Aydın merkez, Nazilli ve Söke olmak üzere üç ayrı sınav merkezinde binlerce aday ter döktü. Nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında TC Kimlik Numarası, fotoğrafı veya soğuk damga bulunmadığı için sınava katılamayacak durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nce bazı Nüfus Müdürlükleri saat 07.00-09.40 arası açık tutuldu.

Saat 09.30'da başlayan sınavda adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden toplam 120 soru için 120 dakika süre verildi. Devlet memuru olmak isteyen ön lisans mezunu adaylar sınav salonlarında, yakınları ise sınav merkezlerinin önünde ter döktü. Sınavda geniş önlemler alınırken, güvenlik görevlileri memur adaylarının anahtarlarını ve bozuk paralarını dahi sınav salonlarına almadı. Sınavdan çıkan adaylar sorularının çalışanlar için kolay olduğunu, çalışmayanlar için ise zor olduğunu kaydetti.

2012 KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SORULARI CEVAPLARI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

OSYM AÇIKLAMASI (İNTERNETTE PAYLAŞILAN SORULAR HAKKINDA)

22-23 Eylül 2012 tarihlerinde iki oturumda tamamlanacak olan 2012-Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS-Ortaöğretim/Önlisans) ön lisans düzeyindeki birinci oturumu, 22 Eylül 2012Cumartesi günü09.30-11.30 saatleri arasında yapılmıştır.

Sınavdan çıkan bazı adayların sınav süresi devam ederken ve sınav bittikten sonra sınava ait bazı soruları internet ortamında paylaştıkları görülmüştür. ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda sorular telif hakkı ile yasal koruma altındadır. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hangi amaçla olursa olsun, soruların tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, elektronik ya da başka bir yolla dağıtılması yasaktır. Sınav sorularını hangi şekilde olursa olsun yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Soru kitapçığını sınav salonundan çıkarmak kesinlikle yasaktır. Soru kitapçığının sayfalarını yırtarak, soruları bir kâğıda yazarak veya başka yollarla yayınlayanların bu eylemleri sınavın güvenliği açısından da risk oluşturmaktadır. Bu ve benzeri şekilde sınav sorularını sınav salonundan çıkararak yayımlayan kişiler tespit edilmektedir; bu adayların sınavı geçersiz sayılacak ve haklarında 6114 sayılı yasa kapsamında işlem başlatılacaktır. Ayrıca pek çok sınav salonunda sınavın yürütülmesi kamera ile görüntülenmiştir. Sınav kurallarına aykırı durumlar tespit edilip, ilgililer hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Bilindiği üzere; ÖSYM sınavlarında Sınava Giriş Belgeleri ÖSYM tarafından adaylara gönderilmemektedir. Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini internetten kendi T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile edinmektedir. Sınav sonrası bazı adaylar Sınava Giriş Belgelerini kamuya açık alanlarda bırakmaktadır. Bunun yapılması ÖSYM açısından bir sorun teşkil etmemekle birlikte, aday açısından sakıncalı sonuçlar oluşturabilecektir. Belgenin üzerinde adayın TC kimlik numarası, adı soyadı ve benzeri kişisel bilgileri bulunduğundan adaylar, sınavdan sonra bu belgelerini imha etme konusunda daha dikkatli olmalıdır.

Bu sınav için uygulanan güvenlik önlemleri, sınavın 23 Eylül 2012 (Pazar) tarihinde ortaöğretim düzeyinde yapılacak ikinci oturumunda da aynen uygulanacaktır. Nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğrafı veya soğuk damga bulunmadığı için sınava katılamayacak durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce bazı Nüfus Müdürlükleri 23 Eylül 2012 Pazar günü saat 07.00 - 09.40 arası açık tutulacaktır.

2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans adaylarına önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

KPSS ortaöğretim mezunları için bugün yapılan sınavda adayların yoğunluğundan dolayı uzun kuyruklar oluştu.

Türkiye genelinde 2 milyon 800 bin kişinin başvurduğu KPSS'nin bugün ortaöğretim mezunları sınavı yapıldı. Sınava başvuru çok olunca Adana'da salon önlerinde uzun kuyruklar oluştu.

Saatler 09:00'ı gösterdiğinde salona alınmak için polis aramasından geçmek isteyen yüzlerce öğrenci salon önünde birikti. Uzun kuyruk oluşturan adaylar sınavın başlama saatine kadar zor kontrolden geçirilip salonlara alındı. Polisler sınava girecek adayları detaylı bir aramadan geçirdi.

Adaylar ise sınava giren öğrenci sayısının fazla olmasının Türkiye'deki işsiz sayısının fazlalılığını gösterdiğini, geçen yılda çok yoğun olduğunu söyledi. Bazı adaylar sınav stresi içinde olduklarını ve konuşamayacaklarını kaydetti.

Bu arada bazı öğrenciler yanlış okula gelirken bazı öğrencilerde sınava son onda girebildi. Adayların yakınları okulun bahçesinde onları bekledi.

KPSS OPERASYONU

Muş'ta, Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) başkasının yerine sınava girmeye kalkışan 2 kişi yakalandı.

Bu kişilerle yerlerine sınava girilen toplam 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Muş Alparslan Üniversitesi'nden (MŞÜ) yapılan açıklamaya göre, hafta sonu KPSS Ortaöğretim ve Ön Lisans Sınavları'nın yapıldığı bildirildi. Cumartesi günü KPSS Ön Lisans Sınavı'na 2 bin 458 adayın, Pazar günkü KPSS Ortaöğretim Sınavı'na da 9 bin 735 adayın katıldığının belirtildiği açıklamada; '2012 KPSS-Önlisans Sınavı toplam 145 salonda gerçekleşti. Bu oturumda, emniyet görevlileri ile birlikte toplam 433 personel görev aldı. Pazar günü yapılan 2012 KPSS-Ortaöğretim Sınavı ise 626 salonda gerçekleşti. 10 bine yakın adayın katıldığı sınavda emniyet görevlileri dahil bin 838 kişi görev aldı' denildi.

KPSS-Ortaöğretim Sınavı'na sahte kimlikle başkasının yerine giren 2 kişinin, sınav esnasında görevliler tarafından tespit edildiğinin belirtildiği açıklamada; 'İşlerini titizlikle yapan görevlilerimiz sayesinde yakalanan kişiler, gerekli işlemlerin yapılmasının ardından emniyet görevlilerine teslim edildi. Başkasının yerine sınava giren ve yerlerine sınava girilen toplam 4 kişi hakkında yasal işlem yapılacak' ifadelerine yer verildi.

KPSS'DE 20 BİN TL'YE JOKER

- Adana İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan operasyonda sahte evrak düzenleyerek başkasının yerine sınava giren ve "joker" diye tabir edilen şahısların 20 bin TL aldığı ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen şahıslardan çete lideri ile birlikte 3 kişi tutuklandı.

Adana İl Jandarma Komutanlığı yaklaşık 7 ay önce başlatılan takip sonucu sahte evrak düzenleyerek "joker" olarak tabir edilen şahısları KPSS'ye sokan suç örgütüne ait 2'si kadın 10 kişi yakalandı. Yakalanan şahıslar jandarmada sorgulandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Sevk edilen 10 zanlıdan çeteli lideri olduğu ileri sürülen Z.K. ile A.Ç. ve M.A. tutuklandı, 7'si tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Operasyon kapsamında yapılan araştırmalarda memur olmak isteyen şahıslardan joker'lerin 20 bin TL alarak memurluğu yüzde 100 garanti verdiği ortaya çıktı. Şahısların bu yolla çok sayıda kişiden para aldığı memurluğu kazanamadığı taktirde parayı geri vermeyi vaat ettiği belirlendi. Ayrıca adaylardan paranın yarını sınavdan önce yarısını ise sınavdan sonra aldıkları belirlendi. Şahısların teknik takibe takılmamak için telefon ya da internet üzerinden değil arkadaşları vasıtasıyla haberleştiği de belirlendi.

Muş'da operasyon

Muş’ta Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’nda başkalarının yerine sınava girdiği iddia edilen 4 kişi gözaltına alındı.


    Prof. Dr.Nihat İnanç, KPSS'de Muş'taki 2 farklı okulda yapılan kimlik tespiti sırasında farklı kimliklerin olduğunun anlaşıldığını söyledi. Hemen emniyet yetkililerine haber verildiğini kaydeden İnanç, yapılan eş zamanlı operasyonlar 4 kişinin gözaltına alındığını ifade etti.
    
    İnanç, "Görevli arkadaşları tebrik ediyorum. Muş’ta yapılan sınavların ne kadar güvenli bir ortamda gerçekleştiğini bir kere dağa görmüş olduk." diye konuştu.

329859
Diğer Kategorisinden Haberler

Haber3Group © 2001-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS