• Erdoğan: Atatürk olsa ''evet'' derdi
  • ''Almanya, MİT'in verdiği listedeki isimleri uyardı''
  • Dışişleri Bakanı'ndan son referandum anketi
  • Yunan hastalar Türkiye'ye geliyor
  • Erdoğan: Galatasaray'ın kararını hafif buluyorum

KREDİ HESAPLAMA VE KREDİ BAŞVURUSUNDA EN ÖNEMLİ NOKTA

Kredi Hesaplama ve Kredi Başvurusunda En Önemli Nokta

Bankaların titizlikle uygulamaya koyduğu kredi puanı, bazı kişilere önemli avantajlar sağlarken bazı kişilerin de kredi almasını engellemektedir.

Bu not eskisi gibi isteyen herkesin kolay bir şekilde kredi alabilmesinin önüne geçmektedir. Bu durum esasında kabul edilebilir. Bunun nedeni de bankalara olan kredi borçlularının sayısının 1 milyon seviyelere ulaşmasıdır. Kredi notu ile birlikte bankalar artık bir başvuru değerlendirmesi yapmaktadır. Yani bu kredi başvurusunda bulunan kişi, daha önce nasıl bir ödeme dönemi geçirmiş, bankalara olan borçlarına sadık mı veya diğer ödeme dönemlerini takip ediyor mu bilgilerini kredi notu üzerinden net bir şekilde aktarmaktadır. Sayısal veriler ve yüzdeler ile oluşması nedeniyle kredi notu güvenilir bir veridir. Kredi notunun düşük olması ile birlikte bankalardan kredi alan ve doğal olarak borçlanan kişi sayısında bir azalma meydana gelmiştir. Ancak kredi notunun düşük olması bu notun her zaman böyle devam edeceği anlamına gelmemektedir. Kredi notu ödemelerin düzenlenmesi ile birlikte yenilenebilen ve geliştirilebilen bir veridir. Bankaya kredi başvurusu yaptığınızda başvurunuz düşük kredi notuyla reddebilebilir. Eğer kredi notum düşük diyor ve çok acil bir şekilde kredi çekmek istiyorsanız başka kredi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bu yöntemler arasında komisyonla kredi işlemleri yer almaktadır. Komisyon ve senet ile birlikte yapılan kredi işlemlerinde sizden herhangi bir kredi notu istenmemektedir. Bununla birlikte bazı durumlarda sadece kefil veya teminat istenebilmektedir.

Diğer önemli olan bir nokta ise kredi notu olmadan ve kayıtsız şartsız olarak elden direkt olarak kredi alabilmenizdir. Elden direkt olarak kredi alarak siz de en zor zamanlarınızı atlatabilirsiniz. Memur, serbest meslek, ev hanımı veya işiniz ne olursa olsun siz de kredilerinizi en uygun şekilde bizden alabilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz. Kredi danışmanlığı hizmetleri ile birlikte gerekli olan bütün aşamalarda hizmet de alabilirsiniz. Komisyonlu kredilerde yüzde 10 veya yüzde 15 gibi oranlar ile kredi alarak çıkartmakta zorlandığınız kredilerin de sahibi olabilirsiniz. Bu kredilerde de peşinatsız olarak kredi alma şansınız da bulunmaktadır. Böylece nakit sorunlarınızı çözmüş olursunuz.

Kredi Kartı Kullanımının Kredi Notuna Etkisi

Kredi kartı kullanımı da kredi notunu etkilemektedir. Ancak yüzde yüz oranında değildir yani kredi kartı borcu direkt olarak kredi notunu etkilemez. Her durumun belirli bir yüzdesi bulunmaktadır. Kredi kartı borçlarını aksatmadan ödeyen, her zaman harcamalarına dikkat eden kişilerin kredi notu daha yüksek olmaktadır. Bankalar da bu nota bakarak kredi kartı verebilmektedir. Kredi kartı limitlerinin her zaman aylık gelir seviyesine göre belirlenmesine özen gösterilmelidir.  

Kaynak: www.kredivar.net

 

192
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS