YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

KUTLU DOĞUM YARIŞMASINDA DERECE ALAN OKULLAR BELLİ OLDU

Kutlu Doğum Yarışmasında Derece Alan Okullar Belli Oldu

Aydın'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Ortaöğretim Okulları ile Ortaokullar arası "Hz. Peygamber'in Hayatı" konulu bilgi yarışmaları yapıldı.

Aydın'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Ortaöğretim Okulları ile Ortaokullar arası "Hz. Peygamber'in Hayatı" konulu bilgi yarışmaları yapıldı.

Aydın Sosyal Bilimler Lisesinde düzenlenen ve Aydın İmam Hatip Lisesinde öğrenim gören Talha Enes Kılınç tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Seyfullah Okumuş, Yücel Mavi, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Aydın Sosyal Bilimler Lisesinde yapılan Ortaöğretim Kurumlar Arası Hz. Peygamber'in Hayatı konulu Bilgi Yarışması İl finalinde Nazilli İmam Hatip Lisesi, Germencik Anadolu Lisesi, Kuşadası Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi arasında yapılan yarışma sonrasında birinciliği Nazilli İmam Hatip Lisesi alırken, ikinciliği Germencik Anadolu Lisesi ve üçüncülüğü de Kuşadası Demirci Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi oldu.

Yarışmaların ortaokul kategorisinde ise uyucak İmam Hatip Ortaokulu birinciliği alırken, Nazilli Beş Eylül Ortaokulu ile Kuşadası Soğucak Ortaokulu ikinciliği paylaştı.

Seyircilerin sürekli olarak tezahüratlarıyla yarışmacıları destekledikleri ve coşkulu bir ortamda geçen yarışmanın büyük bir bölümünü önde götüren Nazilli Beş Eylül Ortaokulu, yarışmanın sonunda Kuşadası Soğucak Ortaokulu ile aynı puanda kaldı.

Yarışmaya katılan öğrencileri, öğretmenlerini, okul idarecilerini ve öğrencilerin üzerinde emeği olan herkesi tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, yarışmaya katılan öğrencilere hediyelerini takdim etti ve toplu fotoğraf çektirildi.

İHA
166
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS