• Bulgaristan, Milletvekili Aziz Babuşçu’ya ’giriş yasağı’ koydu
  • Yunanistan adalardaki sivillere silah eğitimine başladı
  • İngiliz Parlamentosu’ndan şok Türkiye raporu
  • Ailesiyle birlikte sokakta kalınca
  • CHP'den sürpriz erken seçim iddiası
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

KUTLU DOĞUN HAFTASI PROGRAMINA İLGİ

Kutlu Doğun Haftası Programına İlgi

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası kutlamaları çeşitli etkinliklerle başladı.

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası kutlamaları çeşitli etkinliklerle başladı.

Kutlu Doğum Haftası kutlamaları çerçevesinde Pazarlar İlçesine bağlı Yenice köyde kutlu doğum yemeği ve Pazarlar İlçe Müftüsü Mustafa Türköz ve Şaphane Müftüsü Ömer Ahmet Kayalı'nın konuşmacı olarak katıldığı sohbet programı yapıldı.

Yenice köyde vatandaşlar tarafından imece usulü yapılarak hazırlanan yemekler davetlilere ikram edildi.

Kutlu Doğum Haftası kutlama etkinlikleri Pazarlar İlçe Kaymakamı Ahmet Karaaslan'ın konuşması ile başladı. Konuşmasında birlik ve beraberlikten bahseden Kaymakam Karaaslan, " kutlu doğum haftasının ülkemize birlik ve beraberlik getirmesini temenni ediyorum. Terör ve şiddet, asırlardır barış, selam ve eman yurdu olan bu topraklarda "biz" anlayışı içerisinde kardeşçe yaşayan milletimizin birlik ve beraberliğini hedef almakta, güven ve huzuruna yönelik ciddi bir tehdit teşkil etmektedir. Bu itibarla ülkemizde ve bölgemizde kardeşliğin, birlik ve beraberliğin yeniden tesisi amacıyla gösterilecek her çabanın büyük bir değeri olacaktır. Kutlu doğum Haftasının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.

Konuşmacı olarak katılan Pazarlar İlçesi Müftüsü Mustafa Türköz ve Şaphane İlçesi Müftüsü Ömer Ahmet Kayalı ise Hz Peygamber, tevhid ve vahdet konularında bilgiler verdiler.

İlçe Müftüsü Mustafa Türköz, "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" teması ve "İnsanlığı yüceltmek, insanlığı diriltmek ve insanlığı yaşatmak için gelin birlik olalım!" çağrısı etrafında tüm kardeşlerimizi, daha güzel bir dünya için sevgi, saygı ve merhamet gibi yüksek ahlaki erdemlere sıkı sıkıya sarılmaya davet ediyoruz" dedi.

Yenice Köyünde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası kutlamaları Şaphane Müftülüğü Vaizi Halis Akdana'nın duasıyla sona erdi.

İlçe Müftülüğü ve Yenice köyü halkı tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası kutlamalarına İlçe Kaymakamı Ahmet Karaaslan, İlçe Emniyet Amiri Fikret Gün, Pazarlar İlçesi Müftüsü Mustafa Türköz, Şaphane İlçesi Müftüsü Ömer Ahmet Kayalı, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.(MB-EFE)

İHA
89
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS