• Sonar'ın anketinden ''Hayır'' çıktı
  • Sinan Oğan'ın toplantısında arbede çıktı
  • Devlet Bahçeli: ''Ülkücüyüm diyen...''
  • Erdoğan'dan yine olay olacak ''Hayır'' çıkışı
  • PKK'ya darbe üstüne darbe ! 33 terörist öldürüldü
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

“LÖSEMİ İLE MÜCADELEYE VAR MISIN” ETKİNLİĞİ

“Lösemi İle Mücadeleye Var Mısın” Etkinliği

Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) ile Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) İğne Deliği Gençlik Merkezi'nce "Lösemi İle Mücadeleye...

Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) ile Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) İğne Deliği Gençlik Merkezi'nce "Lösemi İle Mücadeleye Var Mısın" etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinlikte her iki dernek üyeleri ve vatandaşlar farkındalık oluşturmak için Atakum sahilinde bisikletlerle gezinti yaptılar. Renkli görüntülerin yer aldığı bisiklet turuna gençlerin yanı sıra yaş gurupları farklı toplumun çeşitli bireyleri de katkı verdi. Sahil yolunda herkesin ilgiyle izlediği etkinliğe küçük yaştaki çocukların katkı vermesi ise dikkat çekti. Tur esnasında çevredeki insanlar da etkinliğe karşı desteklerini sözleriyle ifade ederek gösterdiler.

'Lösemi İle Mücadeleye Var Mısın" adıyla yapılan etkinlikte toplumun kendi sorununa sahip çıkması gerektiğini hatırlatmaya çalıştıklarını ifade eden LÖSAM Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Öztürk, "Lösemiyle mücadele hepimizi ilgilendiriyor. Acıların ve sevinçlerin paylaşılmasının istendiği günümüzde istenmeyen misafir her an herkesin kapısını çalabilir. Bizim kapımızı bundan 26 yıl önce çalmıştı. Bu anlamda Atakum sahilinde herkesi sıradan değil farklı bir hafta sonunda anlamlı bir etkinlikte buluşmaya davet ettik. Amacımız konunun hassasiyetinin bilinciyle sıcaklığını gündemde tutmayı sağlamaktır. Bisiklet turuna aralarında 50 yaş fark bulunan çocuklarımız ve büyüklerimizin katılmış olması dikkat çekiciydi. Gençlerimizin duyarlılık anlamında bizde varız diyerek gösterdikleri destekten dolayı memnuniyetimizi ifade etmek isteriz. İğne Deliği Gençlik Merkezi ve tüm katılımcılara LÖSAM adına teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

LÖSAM'a desteklerini sürdüreceklerini ifade eden TOG İğne Deliği Gençlik Merkezi Sorumlusu Oğuzhan Öztanır, "Bugün bizler bu mücadeleyi yaşamasak da herkes gibi lösemi adayıyız. Konunun insan sağlığını ilgilendirmesi nedeniyle LÖSAM ailesiyle bu etkinliğe imza atmak istedik. İnanıyorum ki amaç yerini bulmuştur. Her zaman benzer etkinliklerle desteklerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Bisiklet turu sonrası LÖSAM tarafından katılımcılara baklava ikram edildi.

İHA
56
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS